Новини - Селтикс безстрашни, Лейкърс горди в мача на Коледа

Селтикс безстрашен, Лейкърс горд в мача на Коледа

1-1

В ранната сутрин на 26 декември пекинско време предстои да започне Коледната война на НБА.Всяка игра е фокусирано шоудаун, пълно с акценти!Най-интересното нещо е жълто-зелената битка, която започва в 6 часа сутринта.Кой може да се смее последен в битката между най-добрите клубове в НБА?

Селтикс срещу Лейкърс винаги е бил най-актуалният и интересен мач в НБА.И двете страни са спечелили 17 шампионата на НБА и са изравнени за първи.Независимо дали става въпрос за редовния сезон или за финалите, ще има огромни искри всеки път, когато двата отбора се срещнат.През миналия сезон на домашния корт на Селтикс, Лаюп на Джеймс в последната минута на редовното време беше блокиран от бандитите на Тейтъм, което също предизвика шум.

1-2

Селтикс продължават силното си представяне този сезон.Те напредват докрай с рекорд от 22 победи и 6 загуби, водещи в лигата.В последния си мач те победиха като гост Клипърс, които напоследък са в добра форма.Porzingis и Holiday, въведени чрез търговия този сезон, се интегрираха перфектно в отбора.Високият 2,21 метра Porzingis реши липсата на вътрешна височина на Селтикс и лошата защита на рамката, а универсалният гард Holiday е още повече. Докато допълва външната огнева мощ, той също така гарантира силата на защитата.Докато Тейтъм и Браун стават все по-зрели, Селтикс, които са силни и силни, несъмнено са фаворитите за спечелването на шампионата този сезон.Този път Селтикс се изправят срещу стария си враг Лейкърс и това съвпада с коледния мач.Те определено ще дадат всичко от себе си, за да направят горчив празник на опонентите си.

1-3

В сравнение с бързия прогрес на Селтикс, скорошното състояние на Лос Анджелис Лейкърс е изключително лошо.След като спечелиха шампионата по средата на сезона, формата им рязко спадна и те паднаха до девето място в Западната конференция.Те разчитаха на представянето на Джеймс над 40 в последния мач, за да победят Тъндър и да спрат поредицата им от 4 загуби.По време на поредицата от загуби, представянето на Джеймс и Мей все още беше силно, но лошото състояние на другите ролеви играчи затрудни Лейкърс да се конкурират с други отбори.Ръсел, който е с третата най-висока заплата в отбора, все още не може да се отърве от титлата "воден човек".Нестабилното му представяне също го накара да бъде замесен в търговски слухове.За щастие, старши треньорът Хам коригира състава навреме в последния мач, премахвайки Ръсел от титулярния състав и увеличавайки времето за игра на Хачимура.Хачимура също се отплати за доверието на старши треньора с изключителното си представяне.Въпреки това, изправяйки се срещу номер 1 в лигата Селтикс в следващия мач, Лейкърс може да не са оптимисти за спечелване на последователни мачове.

На 26 декември пекинско време в коледния мач на НБА Селтикс победиха Лейкърс със 126-115.

Лейкърс (16-15): Нонгмей има 40 точки, 13 борби и 4 асистенции, Принс има 17 точки, 4 борби и 3 асистенции, Джеймс има 16 точки, 9 борби и 8 асистенции, Руи Хачимура има 12 точки и 3 борби, Рийвс записа 11 точки, 6 борби и 3 асистенции., Ръсел 8 точки и 6 асистенции, Вандербилт 6 точки и 6 борби

Селтикс (23-6): Порзингис 28 точки и 11 борби, Тейтъм 25 точки, 8 борби и 7 асистенции, Браун 19 точки и 5 борби, Уайт 18 точки и 11 асистенции, Холидей 18 точки, 7 борби и 7 асистенции, Причард 10 точки

В първата четвърт на мача Селтикс направиха мечтан старт от 12-0, а Лейкърс контраатакуваха в края на четвъртината, за да преследват разликата в точките до едноцифрено число.През втората четвърт дебелите вежди изведоха отбора до кулминацията и продължиха да намаляват точковата разлика.Принс направи последователни тройки, за да помогне на Лейкърс да преследват точковата разлика до само 1 точка.През третата четвърт всички в Селтикс се обединиха, за да увеличат отново точковата разлика.В последната четвърт Селтикс увеличиха точковата разлика до двуцифрено число.Лейкърс преследваха усилено, но не успяха да намалят разликата в точките.В крайна сметка Селтикс победиха Лейкърс със 126-115.