Vijesti - Takmičenje u umjetničkom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu 2022

Takmičenje u umetničkom klizanju u Pekingu na Zimskim olimpijskim igrama 2022

Takmičenje u umjetničkom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu 2022. održano je u Gimnaziji glavnog grada, na kojem su se održavale discipline u pojedinačnom i parskom klizanju.

Dana 7. februara 2022. godine, u Gimnaziji glavnog grada održana je ceremonija uručenja poklona za ekipno takmičenje Zimskih olimpijskih igara u Pekingu 2022. godine.Tim Olimpijskog komiteta Rusije, Sjedinjenih Američkih Država i Japana osvojili su prvo, drugo i treće mjesto na takmičenju.

Dana 19. februara, Kineskinja Sui Wenjing/Han Cong osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji parova u umetničkom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.Ovo je deveta zlatna medalja koju je kineska delegacija osvojila na ovim Zimskim olimpijskim igrama.”"

mjesta takmičenja

Gimnazija glavnog grada bit će odgovorna za takmičenja u brzom i umjetničkom klizanju na kratkim stazama tokom Zimskih olimpijskih igara u Pekingu 2022.To je prvo mjesto za takmičenje koje je završeno za Zimske olimpijske igre u Pekingu: eksterijer je "restauriran kao prije" kako bi se sačuvali klasici, a unutrašnjost je "najljepši led" kako bi se stvorilo bolje iskustvo gledanja.Odaću vam malu tajnu: naša kompanija može kreirati i takve prostore za takmičenje.

Pjesma koju su Sui i Han odabrali bila je 'Golden Bridge over the River of Sorrows', nježna, elegantna i klasična pjesma koja je izvorno izražavala osjećaj rastanka, ali su joj Sui i Han dali novo značenje tako što su ugradili vlastita iskustva na tom putu.Han Cong ima romantičnu interpretaciju pjesme: „Most i voda zavise jedno od drugog, baš kao Sui i ja, podržavamo i pratimo jedno drugo i zajedno vijugamo kroz vrijeme.“

Uz muziku koja je svirala, 'duo bure luka' otvorio je dan jedinim preokretom noći, pri čemu je Sui Wenjing u beloj haljini svaki put sletela veoma čvrsto na zemlju, a njih dve su završile dva seta od pet dizanja sa čista završna obrada.

Nakon utakmice, neki korisnici interneta su se prisjetili videa.Grupa “Onion Barrel” odgovorila je da su ih korisnici interneta dotakli i da je svaki vrijedni sportista kao svjetlo koje obasjava više ljudi, “Da i mi budemo to svjetlo”.