Novinky - Nový mistr světa gymnastického týmu: Mistrovství světa znamená nový začátek

Nový mistr světa gymnastického týmu: Mistrovství světa znamená nový začátek

Nový mistr světa gymnastického týmu: Mistrovství světa znamená něco nového

začátek

图片1

"Vyhrát mistrovství světa znamená nový začátek," řekl Hu Xuwei.V prosinci 2021 byl 24letý Hu Xuwei na seznamu mistrovství světa národního gymnastického týmu.Na mistrovství světa konaném v japonském Kitakyushu vyhrál Hu Xuwei dvě zlaté medaile na hrazdě a bradlech a stal se tak jediným dvojnásobným šampionem aktuální akce.V soutěži na hrazdě Hu Xuwei ve finále zvýšil obtížnost a porazil mnoho mistrů včetně hostitelského hráče Hashimoto Daikiho.O době Hu Xuweie na seznamu lze říci, že je oslnivá, ale slzy, pot a dřina za tím jsou málo známé.

Od roku 2017 do roku 2021 utrpěl Hu Xuwei několik pádů a zranění.Hrbolatý zážitek dal Hu Xuwei nápadaodchod do důchodu.S povzbuzením trenéra Zheng Hao a vlastní vytrvalostí získal nejprve zlatou medaili na hrazdě na národních hrách v Shaanxi a nakonec prorazil na mistrovství světa.

Pokud jde o pokrok a růst na mistrovství světa, Hu Xuwei vděčí za svou mentální vyspělost."První je naučit se uklidnit."Řekl, že v minulosti, pokud na tréninku necvičil dobře, pokračoval v cvičení, dokud se necítil dobře.Když se cítil dobře, jeho tělo bylo přetížené a nezvládlo následný trénink.Na druhou stranu se začal věnovat detailům, doplňoval podle tréninkové situace při jídle a věnoval se hře."Vstoupil jsem do velmi soustředěného stavu, ve kterém je každý pohyb velmi jasný a cítím, že se ovládám."řekl Hu Xuwei.

V soutěžích mistrovství světa na hrazdě a bradlech zvedl Hu Xuwei obtížnost ve finále a použitá obtížnost byla poprvé použita v soutěži a kompletní sada pohybů byla vytvořena po národních hrách Shaanxi.Tehdy byly jen 2 týdny do startu MS.Během krátké doby jsem byl obeznámen s celým souborem pohybů a hrál jsem dobře v soutěži díky „metodě mentálního tréninku“ Hu Xuwei."Pokaždé, když cvičíte nějakou akci, každý detail se ve vaší mysli procvičí nesčetněkrát."Z pohledu Hu Xuwei je nejdůležitější mentální trénink.

Tento rok je to 10. rok, kdy Zheng Hao s Hu Xuwei.Byl svědkem vyspělosti Chu Xuweiho mysli."Když byl malý, trénoval velmi dobře, ale když byl starší, po chvíli byl unavený."Zheng Hao řekl: „Když byl dítě, používal k cvičení pouze své tělo, ale nyní k cvičení používá mozek.Když je unavený, je unavený i jeho mozek."

Od „schopnosti cvičit“ k „neschopnosti cvičit“, od „cvičení tělem“ k „cvičení myslí“, od soutěžení se sebou samým k učení se nechat jít, to vše ilustruje Hu Xuweiův růst a zralost.Ve skutečnosti se jeho zralost odráží i v jeho postoji k neúspěchům a úspěchům.Tváří v tvář dvěma zlatým medailím z mistrovství světa si Hu Xuwei zachoval klid: „Je to velmi klidné, po sestoupení z pódia je už ‚nula‘.To, co mi dal, byla jen vyšší platforma, abych mohl začít znovu.Z vlastní zkušenosti jsem měl nějaké neúspěchy, ale kvůli těmto neúspěchům jsem upevnil své základní dovednosti a mám větší rezervy na obtížnost.“

Hu Xuwei věří, že rok 2021 je nejlepším rokem jeho dosavadní sportovní kariéry.V tomto roce se již nestarám o zisky a ztráty, ale soustředím se na akci a výkon."Když jdeš nahoru, víš, že neselžeš."Hu Xuwei věří, že má stále potenciál se v novém cyklu zlepšovat.Po mistrovství světa se bez větší rekonvalescence vrhl do zimní přípravy.Jako všestranného sportovce zranění nohou vždy omezovala jeho výkon v akcích „intenzivních na nohy“, jako je voltiž a cvičení na podlaze.V novém cyklu se kromě hrazd, bradel a pommelových koní, které mu jde, zaměří na posilování přeskoku.S cílem prorazit ve skoku začal Hu Xuwei trénovat, aby nahradil zraněnou levou nohu pravou nohou.

Na slavnostním vyhlášení seznamu vytáhl Hu Xuwei báseň, kterou napsal, když měl před třemi lety potíže.Rozebral jméno Zheng Hao, skryl ho do básně a na místě ho dal Zheng Haoovi.Hu Xuwei byl stále dojat a napsal báseň pro sebe.Doufá, že o tři roky později bude opět na seznamu jako olympijský vítěz.Tehdy si pro sebe vytáhne báseň, kterou napsal před třemi lety.