Ειδήσεις - UEFA Europa League – Ο C Luo πρόσφερε ασίστ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 Ρεάλ Σοσιεδάδ στα δεύτερα πλέι οφ του ομίλου

Τα ξημερώματα της 4ης Νοεμβρίου, ώρα Πεκίνου, στον έκτο γύρο του αγώνα του Ομίλου Ε του Κυπέλλου UEFA 2022/2023, η Ρεάλ Σοσιεδάδ αντιμετώπισε εντός έδρας τους «Κόκκινους Διαβόλους» Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.Μετά το πρώτο ημίχρονο, ο C Luo βοήθησε τον 18χρονο Gana Joe να σπάσει το τέρμα, μετά το οποίο και οι δύο ομάδες δεν είχαν καμία επιτυχία, ΜάντσεστερΕνωμένοςεκτός έδρας νίκη 1-0 επί της Ρεάλ Σοσιεδάδ, αλλά λόγω της διαφοράς τερμάτων στον δεύτερο όμιλο, όχι απευθείας από τη γραμμή θα παίξει τα πλέι οφ, η Ρεάλ Σοσιεδάδ στην κορυφή του ομίλου για να προχωρήσει στη φάση των νοκ-άουτ.
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 9 παιχνίδια αήττητη σε καλή κατάσταση Γ Λούο ασίστ + 70 μέτρα πίσω για να κυνηγήσει την καρδιά του αγώνα για τη νίκη δεν θα πεθάνει

Στο εναρκτήριο στάδιο, η Ρεάλ Σοσιεδάδ ξεκίνησε μια βιασύνη υψηλής πίεσης, μόλις 30 δευτερόλεπτα η Ρεάλ Σοσιεδάδ επιτέθηκε κοντά στην περιοχή του πέναλτι της Γιουνάιτεντ, ο Μάρτιν αριστερός σταυρός πέταξε κατευθείαν έξω από τη γραμμή.Στο 5ο λεπτό η Ρεάλ Σοσιεδάδ προχώρησε στη μέση, ο Μερίνο πέρασε ακριβώς πίσω από τον Φερνάντες που μπήκε στην περιοχή με το αριστερό σουτ άουτ.Στο 8ο λεπτό η Γιουνάιτεντ είχε τελικά την ευκαιρία να επιτεθεί κοντά στο τετράγωνο της Ρεάλ Σοσιεδάδ, ο Λουκ Σο διάλεξε τη μεγάλη περιοχή, ο Σ Λούο ακούμπησε στην πλάτη του αμυντικού για να πάρει την μπάλα κατέβασε, ο διαιτητής δεν είπε τίποτα.

Στο 16ο λεπτό, το αδιέξοδο έσπασε, η Γιουνάιτεντ με οπίσθια γραμμή προς τα πίσω, η μακρινή πάσα του Ντε Χέα βρήκε με ακρίβεια τη δεξιά πλευρά του ποδοσφαίρου Β, η τελευταία κεφαλιά προς τη μέση, ο C Luo πήρε τη μπάλα και εκτόξευσε ένα ακριβές άμεσο δεξί πόδι, 18 ετών -Ο παλιός νεαρός Ganacho κατά μήκος της αριστερής πλευράς του γρήγορου φόργουορντ, έβαλε τη μπάλα στο αριστερό πόδι μαχαιρωμένη.Ο Γκανάτσο σημείωσε το πρώτο του γκολ στη σεζόν δίνοντας προβάδισμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0 εκτός έδρας.

Στο 20' η Ρεάλ Σοσιεδάδ επιτέθηκε από την αριστερή πλευρά του γηπέδου, ο Μερίνο πήρε την μπάλα και σούταρε από τη μέση, αλλά ο αμυντικός απέκρουσε το σουτ.Στο 26' η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τη μπάλα από τη μεσαία γραμμή, ο Β φέ πήρε τη μπάλα στη μέση του γηπέδου και έστειλε μια διαγώνια πάσα στην αριστερή πλευρά της άμυνας.Στο 31' ο μέσος της Ρεάλ Σοσιεδάδ, 19χρονος Μάρτιν, επιχείρησε ένα μακρινό σουτ που ήταν άουτ.Στο 40ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έριχνε συνέχεια τη μπάλα στο βάθος του γηπέδου, η φτέρνα του Γκάνατσο χτύπησε τη μπάλα στη μέση του γηπέδου και έσπασε, ο Μάρτιν πήρε τη μπάλα στη μέση και χτύπησε στο τέρμα χωρίς να απειλήσει υπό την παρέμβαση του Κασεμίρο.

Στο 41ο λεπτό ο Lisandro έστειλε μια μακρινή πάσα πάνω από 70 μέτρα στο πίσω μέρος του γηπέδου για να παίξει πίσω, ο C Luo υψηλής ταχύτητας επιθετικός αναγκάζοντας τον κεντρικό μπακ της Real Sociedad, Pacheco έχασε την απομάκρυνση, ο C Luo μοναδική ευκαιρία να αντιμετωπίσει τον επιθετικό τερματοφύλακα C. Ο Λούο επέλεξε να πάρει ένα σουτ ελαφρώς ψηλά.Στο 43ο λεπτό η Ρεάλ Σοσιεδάδ επιτέθηκε μετά από επιτυχημένη αντεπίθεση μπροστά στο γήπεδο και η ασίστ Γκροσάμπελ μπλόκαρε ο Ντε Χέα μπροστά στη μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 47ο λεπτό, η Ρεάλ Σοσιεδάδ σέντραρε την μπάλα από τα αριστερά και η κεφαλιά από τη μέση του γηπέδου ήταν πολύ ψηλά υπό την επέμβαση του Θούροτ.Στο 58' η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε προσαρμογή και στη θέση του Ράσφορντ πήρε τον Φαν Ντερ Μπικ, ο οποίος ήταν μέτριος στο άκρο της επίθεσης.Η κεφαλιά του Φερνάντες πέρασε πάνω από το τέρμα.

Στο 70ο λεπτό, η Ρεάλ Σοσιεδάδ πέταξε τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή από την αριστερή πλευρά του γηπέδου και ο Φερνάντες σούταρε ψηλά μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αφού η κεφαλιά στράφηκε προς τα πίσω.Στο 76' ο Ράσφορντ κόπηκε στη μέση του γηπέδου και ο Θούροτ προχώρησε με τη μπάλα και σούταρε ψηλά.Στο 79' ο Θούροτ σούταρε χαμηλά και άουτ από την περιοχή.

Μετά από αυτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέχισε να κρεμάει την μπάλα προς τη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ Σοσιεδάδ, αλλά δεν μπόρεσε ποτέ να αρπάξει κεφαλιά.Όλος ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να επικρατεί εκτός έδρας με 1-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, αλλά λόγω της διαφοράς τερμάτων που κατετάγη στη δεύτερη θέση του ομίλου, δεν θα είναι απευθείας εκτός ομίλου και θα παίξει πλέι οφ δύο γύρων με τον τρίτο όμιλο. του Champions League.

Οι συνθέσεις των δύο πλευρών

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): 1-Ντε Χέα/20-Νταλότ, 2-Λίντελοφ (58 λεπτά 39-ΜακΤόμινεϊ), 6-Λισάντρο, 23-Λουτσάου/14-Έρικσεν (81 λεπτά 17-Φρεντ) , 18-Casemiro/34-Van Der Beek (58 λεπτά 10-Rashford), αμοιβή 8-B, 49-Ganacho (81 λεπτά 5-Maguire ) / 7-Cro

Ρεάλ Σοσιεδάδ (4-4-2): 1-Ρεμίρο/18-Γκρόζαμπελ (58 λεπ. 6-Ερουστράδο), 24-Λενορμάντ, 20-Πατσέκο, 15-Ντιόγκο Ρίκο/3-Ζουμπιμέντι, 8-Μερίνο, 23-Μπράις. Μέντες (81 λεπτά 5-Σουβέρντια), 42-Μαρτίν (58 λεπτά 17-Ναβάρο) / 19-Σερότε, 9- Κάρλος Φερνάντεθ (71 λεπτά 16-Γκεβαρά)

Παρόμοια προϊόντα μπορείτε να βρείτε σε Shenzhen LDK Industrial Co., LtdΕγώγια την επαγγελματική παραγωγή και κατασκευή επιχειρήσεων σταδίου κλουβιών, κατασκευάζουμε επαγγελματικό γήπεδο ποδοσφαίρου σε κλουβί που καλύπτει μια ευέλικτη περιοχή, μπορεί να προσαρμόσει 3 άτομα, 5 άτομα, 7 άτομα, 11 άτομα και άλλους χώρους του μεγέθους του χώρου και εύκολη εγκατάσταση, μπορεί να είναι εγκατεστημένο σε οποιουσδήποτε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους.

Με την αρχή παραγωγής «προστασία του περιβάλλοντος, υψηλή ποιότητα, ομορφιά, μηδενική συντήρηση», η ποιότητα των προϊόντων είναι η πρώτη στη βιομηχανία και τα προϊόντα επαινούνται επίσης από τους πελάτες.Ταυτόχρονα, πολλοί «θαυμαστές» πελάτες ανησυχούν πάντα για τη δυναμική του κλάδου μας, που μας συνοδεύει στην ανάπτυξη και την πρόοδο!