Ειδήσεις - Τι εξοπλισμό μπάσκετ χρησιμοποιεί το NBA για αγώνες

Τι εξοπλισμό μπάσκετ χρησιμοποιεί το ΝΒΑ για αγώνες

Στις 8 Απριλίου ώρα Πεκίνου, στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ, οι Τίμπεργουλβς νίκησαν τους Λέικερς με σκορ 127-117.Οι Τίμπεργουλβς επέστρεψαν στο Νο.1 της Δυτικής Περιφέρειας του ΝΒΑ.Οι Λέικερς επέστρεψαν στην ένατη θέση στη Δυτική Περιφέρεια του ΝΒΑ πριν από τον σημερινό αγώνα.Μετά την ήττα στο σημερινό παιχνίδι, είναι 0,5 αγώνες πίσω από τους Kings – όγδοοι στη Δυτική Περιφέρεια του ΝΒΑ και 1,5 αγώνες μπροστά από τους Ουόριορς, δέκατοι στη Δυτική Περιφέρεια του ΝΒΑ.

Ο Τζέιμς απουσίαζε λόγω ασθένειας σε αυτό το παιχνίδι.Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, ο Άντονι Ντέιβις έπαιξε όλη τη σεζόν και οδήγησε τους Λέικερς στους 37 πόντους σε ένα μόνο τέταρτο, προηγώντας τους Τίμπεργουλβς με 4 πόντους και ολοκληρώνοντας το πρώτο τέταρτο.Ωστόσο, λόγω χτυπήματος στο μάτι, ο Άντονι Ντέιβις αποσύρθηκε αργότερα νωρίς λόγω τραυματισμού.Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Naz Reid ηγήθηκε των Timberwolves με 18 πόντους σε ένα μόνο τέταρτο και σημείωσε 46 πόντους, προσπερνώντας τους Lakers.Στο τέλος του ημιχρόνου, οι Τίμπεργουλβς προηγήθηκαν των Λέικερς με 15 πόντους.Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Τζάκσον Χέις εξερράγη και οι Λέικερς επανέφεραν τη διαφορά στους μόλις 10 πόντους.Στο τελευταίο τέταρτο, οι Λέικερς δούλεψαν σκληρά για να κυνηγήσουν πόντους, ενώ οι Τίμπεργουλβς σταθεροποίησαν το σκορ.Τελικά οι Τίμπεργουλβς νίκησαν τους Λέικερς με σκορ 127-117.

1

Όπως γνωρίζουμε, τα διεθνή τουρνουά μπάσκετ είναι πολύ έντονα.Δεν απαιτεί μόνο εξαιρετικούς μπασκετμπολίστες, αλλά και ένα τέλειο γήπεδο ώστε οι εξαιρετικοί αθλητές να μπορούν να απελευθερώσουν πλήρως τις ικανότητές τους.Τι περιλαμβάνει λοιπόν ένα τέλειο γήπεδο;Σχάρες μπάσκετ στάνταρ της FIBA, γήπεδα μπάσκετ με ξύλινο δάπεδο, καθώς και χρονόμετρα και πίνακες βαθμολογίας.

2.Αυτόματο ηλεκτρικό σύστημα περιπάτου που μπορεί να μετακινηθεί εύκολα
3.Όλη η ποιότητα και το μέγεθος όλα έχουν εγκριθεί από τη FIBA.
Αναδιπλούμενο: Εύκολα ηλεκτρικό Υδραυλικό δίπλωμα
Επένδυση: Υψηλής ποιότητας ανθεκτικό τυπικό πάχος FIBA
Επεξεργασία επιφάνειας: Ηλεκτροστατική εποξειδική βαφή σε σκόνη, προστασία του περιβάλλοντος, αντι-οξύ, αντι-υγρό, πάχος βαφής: 70~80um

3

2.LDK10015B: FIBA ​​αποσυναρμολογούμενο υψηλής ποιότητας ξύλινο αθλητικό σύστημα δαπέδου

Σύνθεση::Λίμα PE/μεμβράνη στεγανοποίησης υγρασίας + Ελαστικό στρώμα απορρόφησης κραδασμών από καουτσούκ/ ελαστικό μαξιλαράκι + πλάκα Keelson/sleeper- LVL WOOD + άγκυρα εδάφους/χάλυβας μάνταλο + Τραχιά σανίδα/πλαίσιο φόρτωσης + Ηχοαπορροφητικό μη υφασμένο/ηχομονωτικό στρώμα + σύνθετα πάνελ από συμπαγές ξύλο/πάνω πάτωμα
Πάχος:Σύνολο 72 mm
Επιφάνεια:Υψηλής ποιότητας ανθεκτική πολυστρωματική βαφή
Υλικό:Περιβαλλοντική, αδιάβροχη και ανθεκτική στη φθορά επαγγελματική αθλητική βαφή, εισαγόμενη από τις ΗΠΑ

Μέγεθος:32*19μ
Πλεονέκτημα:Τύπος αποσυναρμολογούμενος, μπορεί να ενοικιαστεί
Αναγνωρισμένος:Πιστοποιημένο από τη FIBA

4

5

3.Στους αγώνες μπάσκετ, κάθε λεπτό και δευτερόλεπτο μπορεί να επηρεάσει το σκορ.

Επομένως, ο πίνακας αποτελεσμάτων είναι πολύ σημαντικός.LDK1304 Πίνακας αποτελεσμάτων μπάσκετ πολλαπλών λειτουργιών για αναφορά.
Έχουμε δύο μεγέθη:1800x900mm και 1200x600mm
Τάση εισόδου:AC110V-240V