Vijesti - Celticsi neustrašivi, Lakersi ponosni na božićnu utakmicu

Celticsi neustrašivi, Lakersi ponosni u božićnoj utakmici

1-1

U rano jutro 26. prosinca po pekinškom vremenu počinje NBA Božićni rat.Svaka je utakmica fokusni obračun, pun vrhunaca!Ono što najviše upada u oči je borba žuto-zelenih koja počinje u 6 sati ujutro.Tko se može posljednji nasmijati u borbi između najboljih klubova NBA lige?

Celticsi protiv Lakersa uvijek su bili najaktuelnija i najzanimljivija utakmica u NBA ligi.Obje strane osvojile su 17 NBA naslova i izjednačene su na prvom mjestu.Bilo da se radi o regularnoj sezoni ili finalu, bit će velikih iskri svaki put kada se dvije momčadi sastanu.Prošle sezone na domaćem terenu Celticsa, Jamesov Layup u posljednjoj minuti regularnog vremena bio je blokiran od strane Tatumovih nasilnika, što je također izazvalo pometnju.

1-2

Celticsi nastavljaju s dobrim rezultatima ove sezone.Napreduju cijelim putem s učinkom od 22 pobjede i 6 poraza, vodeći u ligi.U posljednjoj su utakmici na gostovanju svladali Clipperse koji su u posljednje vrijeme u dobroj formi.Porzingis i Holiday, uvedeni kroz trade ove sezone, savršeno su se uklopili u tim.Porzingis visok 2,21 metar riješio je Celticsov manjak unutrašnje visine i lošu zaštitu okvira, a svestrani gard Holiday je još više Dok nadopunjuje vanjsku vatrenu moć, također osigurava snagu obrane.Kako Tatum i Brown dalje sazrijevaju, Celticsi, koji su snažni i snažni, nedvojbeno su favoriti za osvajanje prvenstva ove sezone.Celticsi se ovaj put suočavaju sa svojim starim neprijateljem Lakersima, a to se poklapa s božićnom utakmicom.Sigurno će dati sve od sebe da svojim protivnicima učine gorak odmor.

1-3

U usporedbi s brzim napretkom Celticsa, nedavno stanje Los Angeles Lakersa je izuzetno loše.Nakon što su osvojili prvenstvo sredinom sezone, njihova je forma pala i pali su na deveto mjesto Zapadne konferencije.Oslanjali su se na Jamesov učinak 40+ u posljednjoj utakmici kako bi porazili Thunder i prekinuli njihov niz od 4 poraza.Tijekom niza poraza, izvedba Jamesa i Mei je još uvijek bila dobra, ali loše stanje ostalih igrača otežavalo je Lakersima da se natječu s drugim momčadima.Russell, koji ima treću najveću plaću u momčadi, još se ne može riješiti titule “vodenog momka”.Njegova nestabilna izvedba također je uzrokovala da bude upleten u trgovinske glasine.Srećom, glavni trener Ham je u posljednjoj utakmici na vrijeme korigirao sastav, maknuo Russella iz prve postave i povećao Hachimurinu minutažu.Hachimura je također uzvratio povjerenje glavnog trenera svojim izvanrednim nastupom.Međutim, suočavajući se s Celticsima broj 1 u ligi u sljedećoj utakmici, Lakersi možda neće biti optimistični glede pobjede u uzastopnim utakmicama.

26. prosinca po pekinškom vremenu, u NBA božićnoj utakmici, Celticsi su svladali Lakerse sa 126-115.

Lakersi (16-15): Nongmei 40 poena, 13 skokova i 4 asistencije, Prince 17 poena, 4 skoka i 3 asistencije, James 16 poena, 9 skokova i 8 asistencija, Rui Hachimura 12 poena i 3 skoka, Reeves imao 11 poena, 6 skokova i 3 asistencije., Russell 8 poena i 6 asistencija, Vanderbilt 6 poena i 6 skokova

Celtics (23-6): Porzingis 28 poena i 11 skokova, Tatum 25 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Brown 19 poena i 5 skokova, White 18 poena i 11 asistencija, Holiday 18 poena, 7 skokova i 7 asistencija, Pritchard 10 bodova

U prvoj četvrtini utakmice Celticsi su počeli iz snova s ​​12-0, a Lakersi su u kontranapadu na kraju četvrtine potjerali bodovnu razliku do jednoznamenkaste brojke.U drugoj četvrtini guste obrve dovele su momčad do vrhunca i nastavile smanjivati ​​bodovnu razliku.Prince je uzastopno pogodio tricu kako bi pomogao Lakersima da potjeraju bodovnu razliku na samo 1 bod.U trećoj četvrtini svi u Celticsima su se udružili i ponovno povećali bodovnu razliku.U posljednjoj četvrtini Celticsi povećavaju bodovnu razliku na dvoznamenkastu brojku.Lakersi su ganjali žestoko, ali nisu uspjeli smanjiti bodovnu razliku.Na kraju su Celticsi svladali Lakerse rezultatom 126-115.