Вести - Кинеска Суперлига – Ву Леи, Жанг Линпенг и Варгас дадоа придонес, Хаиганг постигна 4 гола и беше поразен со 3-1 Хенан

Во 20:00 часот на 30 март, на фудбалскиот стадион Шангај САИЦ Пудонг се одржа натпреварот помеѓу Шангај Хаиганг и Хенан Клуб Џиузу Дуканг во третото коло од кинеската Супер лига 2024 година.На крајот Шангајското пристаниште победи со 3-1.Во 56. минута Ву Леи го постигна првиот гол со дополнителен удар;во 84. минута Кович израмни со глава;во 89. минута Џанг Линпенг погоди со глава;во 7. минута од судиското надополнување, Варгас ја запечати победата.Покрај тоа, Ву Леи (2 пати), Јанг Шијуан и Ванг Шенчао постигнаа 4 гола и сите беа прогласени за офсајд.Шангајското пристаниште има 2 последователни победи на домашен терен.Во првите 3 кола има 2 победи и 1 реми со акумулирани 7 бода.Во историјата на кинеската Суперлига ги доби сите 8 натпревари на домашен терен против своите противници.Клубот од Хенан Џиузу Дуканг беше без победа во првите 3 кола, со 2 нерешени и 1 пораз, со акумулирани 2 бода.

Во првите две кола од кинеската Суперлига, Шангај Хаиганг се пласираше на 4-то место со 1 победа, 1 нерешен резултат и 4 бода, додека Хенан Клуб Џиузу Дуканг се најде на 11-то место со 2 бода и 2 последователни нерешени резултати.Шангајското пристаниште и клубот од Хенан Џиузу Дуканг се сретнале 16 пати во кинеската Супер лига, при што Шангајското пристаниште има 11 победи, 1 нерешено и 4 порази.Шангајско пристаниште Кинеската Суперлига играше против клубот од Хенан Џиузу Дуканг 7 пати на домашен терен, а пристаништето Шангај ги победи сите.Во споредба со претходното коло, Бао Шименг од Шангај Хаиганг, Цитардини, Јанг Шијуан и Лу Венџун ги ротираа Ванг Шенчао, Руса, Ксу Ксин и Лиу Журун во стартната постава, додека Лиу Јиксин, Хуанг Руифенг и Хуанг Зичанг од винскиот предок на клубот Хенан Канг. ротирани Лиу Бин, Ванг Шангјуан и Јанг Јилин.

Прекрасен момент

Во 11. минута Ву Леи се сврте и со волеј ја упати топката од предниот дел на шеснаесетникот, но беше офсајд и голот беше неважечки.

Во 13. минута Ахим Пенг излезе напред од левата страна на шеснаесетникот и се одби од надворешната страна на стапалото на левата нога.Топката удри во надворешната страна на левата статива и се одби од основната линија, но беше и офсајд.

Во 31. минута Варгас ја намести левата нога на врвот од лакот и шутираше бесно.Ксу Џиамин лесно ја одзеде топката.

Во 38. минута Јанг Шијуан шутираше од десниот агол на шеснаесетникот, но беше офсајд.

Во 42. минута Кович упати удар од средината на шеснаесетникот, а Јан Јунлинг магично ја одбрани топката.

Во 43. минута Насарио мина корнер од левата страна, а Мајдана со глава ја упати топката преку центарот.

Во првата минута од судиското надополнување, Јанг Шијуан упати удар од далечина од врвот на лакот, а Ксу Џиамин ја фати топката.

Во 47. минута Ву Леи ја надигра топката на средината од шеснаесетникот и погоди, но беше офсајд и голот беше неважечки.

Во 54. минута Назарио од левата страна додаде слободен удар во шеснаесетникот.Ударот со глава на Ковиќ од левата страна на шеснаесетникот помина преку гредата.

Во 56. минута Ксу Џиамин погреши со голем удар во шеснаесетникот.Ударот на Фенг Џин од десната страна на шеснаесетникот го одбрани Ксу Џиамин.Ву Леи падна на земја во шеснаесетникот и ја зафати топката. Ву Леи го постигна својот трет гол во кинеската Супер лига оваа сезона и Шангај Хаиганг поведе со 1-0!

Во 59. минута, слободен удар на Насарио од 25 метри беше премногу кон голот и Јан Јунлинг ја одзеде топката.

Во 65. минута Варгас упати волеј од десната страна на врвот на лакот, а топката малку ја промаши десната статива.

Во 70. минута Ванг Шен се сврте и шутираше од малиот шеснаесетник.Топката удри во Лиу Јиксин и одлета во голот.Сепак, Ванг Шен прв ја надмина топката и голот беше неважечки.

图片3

图片4

Во 84. минута Назарио мина корнер од десната страна.Ковиќ скокна високо од линијата на малиот шеснаесетник и го совлада Џијанг Гуангтаи и со глава ја упати топката во долниот лев агол од голот.Хенан Клуб Џиузу Дуканг го израмни резултатот, 1-1!

Во 89. минута Варгас додаде корнер од левата страна, Жанг Линпенг погоди левата страна од малиот шеснаесетник и погоди, Шангај Хаиганг поведе за 2-1!

图片5

图片6

Во 7. минута од судиското надополнување, Оскар мина корнер од десната страна.Ковиќ ја упати топката со глава од средината на шеснаесетникот.Варгас ја запре топката на левата страна од лакот и упати волеј во блискиот агол.Шангајското пристаниште го урна резултатот, 3-1!

На крајот Шангајското пристаниште на домашен терен го совлада Хенан Клуб Џиузу Дуканг со 3-1.

[Состав на двете страни]

Шангајско пристаниште (4231): 1-Јан Јунлинг;31-Бао Шименг (53'4-Ванг Шенчао), 3-Џијанг Гуангтаи, 5-Жанг Линпенг, 19-Ванг Женао;18-Цитадини, 20-Јанг Шијуан (79'9) -Густаво);11-Лв Венџун (64'8-Оскар), 10-Варгас, 27-Фенг Џин (80'17-Шен Зигуи);7-Ву Леи (80'16-Ксу Ксин);

Замени кои не играат: 2-Ли Анг, 12-Чен Веи, 13-Веи Жен, 14-Ли Шенглонг, 37-Чен Ксухуанг, 41-Лианг Кун, 45-Лиу Ксиаолонг

Henan Club Liquor Dukang (442): 26-Xu Jiamin;2-Лиу Јиксин, 36-Мајдана, 24-Ли Сонги, 13-Ксу Хаофенг;11-Ахим Пенг (74'7-Жонг Јихао), 8-Дениќ, 22-Хуанг Руифенг (73'6-Ванг Шангјуан), 10-Хуанг Зичанг (64'19-Јанг Јилин);40-Назарио (90+2'9-Фенг Бојуан), 20-Ковиќ;

Замени кои не играат: 1-Ши Ченглонг, 3-Жу Јуанде, 16-Јанг Куо, 17-Ванг Џиншуаи, 21-Чен Кечијанг, 23-Ке Жао, 27-Ниу Зији, 32-Ли Тенглонг

图片7

Слични производи може да се најдат во Шенжен LDK Industrial Co., Ltdјасза професионално производство и изградба на претпријатија во кафез стадион, ние градиме професионален фудбалски стадион во кафез покрива флексибилна површина, може да прилагоди 3 лица, 5 лица, 7 лица, 11 луѓе и други области со големина на местото на одржување и лесна инсталација, може да биде инсталиран во било какви внатрешни и надворешни места.

Со производствен принцип „заштита на животната средина, висок квалитет, убавина, нула одржување“, квалитетот на производите е прв во индустријата, а производите се пофалени и од купувачите.Во исто време, многу клиенти „обожаватели“ секогаш се загрижени за динамиката на нашата индустрија, која нè придружува да растеме и да напредуваме!

Фудбалски гол

图片11

Делукс преносно плеерско седиште

图片12

Вашите најважни прашања

(1)Дали имате оддел за истражување и развој ве молам?
Да, сите вработени во одделот се со повеќе од 5 години искуство.За сите клиенти OEM и ODM, ние нудиме бесплатна услуга за дизајн доколку е потребно.

(2) Која е услугата по продажбата ве молам?
Одговорете во рок од 24 часа, 12 месеци гаранција и време на услуга до 10 години.

(3)Ве молам, кое е времето на олово?
Обично тоа е 7-10 дена за примероци, 20-30 дена за масовно производство и тоа варира во зависност од годишните времиња.

(4)Можете ли да ја организирате пратката за нас, ве молам?
Да, по море, воздушен или експресен пат, имаме професионален тим за продажба и испорака за да понудиме најдобра и брза услуга.

(5) Може ли да го испечатите нашето лого ве молам?