Вести - Инспирирајте се од Светското првенство: Како да влезете во фудбалот?Светско првенство 2022 година: Хаким Зијх запрепастува додека Мароко и Гана победија на подготвителните натпревари

Светско првенство 2022 година: Хаким Зијх запрепастува додека Мароко и Гана победија на подготвителните натпревари

图片14

Фудбалерот на Челзи, Хаким Зиех постигна гол од пет метри во својата половина, додека Мароко ја победи Грузија со 3-0 во нивниот последен подготвителен натпревар пред финалето на Светското првенство во Катар.

Крилниот напаѓач на сините, кој се врати во составот на Атлас Лајонс во септември по долготрајната расправија со поранешниот тренер Вахид Халилхоџиќ, го забележа голманот Ѓорѓи Мамардашвили надвор од неговата линија во првото полувреме.

Јусеф Ен Несири и поранешниот играч од средниот ред на Саутемптон, Софијан Буфал, исто така постигнаа гол за северноафриканците во Шарџа.

Напаѓачот на Севиља, Ен Несири, му донесе водство на Мароко во петтата минута со удар со глава од непосредна близина, пред Зиех да го удвои водството во 29. минута.

Буфал додаде пенал на 18 минути преостанати по прекршокот врз замената Нусаир Мазрауи додека крилниот напаѓач на Барнли, Анас Зарури, го имаше своето деби за сениорската репрезентација како замена во второто полувреме по неговата промена на верноста од Белгија.

Брзи одговори-Како да се влезе во фудбалот?

Зошто да се занимавате со фудбал?

Тоа е едноставна игра, лесна за почеток и возбудлива за играње, тоа е најпопуларниот спорт во светот од многу добра причина!

За кого е?

Без оглед на вашата возраст, способност или ниво на кондиција, постои тип на фудбал погоден за вас.

Дали има евтина опција?

Сè што треба да играте е топка и малку простор.Следуваат комплет и терени, но нема никакви трошоци однапред.

Што ако сакам правилен тренинг?

Редовното играње ја зголемува вашата кондиција и ги подобрува вашите вештини и рамнотежа, а истовремено е добар начин да ги гледате вашите сопружници.

Што ако сакам свои спортски терени?

Можете да изградите свој фудбалски терен.Мини пренослив фудбалски кафез може да се примени во вашиот двор или градина.Но, ако сакате да бидете идната ѕвезда, подобро е да тренирате во професионални клубови или спортски центар. Тие ја чуваат професионалната и безбедна опрема и објекти.

Шенжен LDK Industrial Co., Ltdјасза професионално производство и изградба на претпријатија во кафез стадион, ние градиме професионален фудбалски стадион во кафез покрива флексибилна површина, може да прилагоди 3 лица, 5 лица, 7 лица, 11 луѓе и други области со големина на местото на одржување и лесна инсталација, може да биде инсталиран во било какви внатрешни и надворешни места.

图片15

Со производствен принцип „заштита на животната средина, висок квалитет, убавина, нула одржување“, квалитетот на производите е прв во индустријата, а производите се пофалени и од купувачите.Во исто време, многу клиенти „обожаватели“ секогаш се загрижени за динамиката на нашата индустрија, која нè придружува да растеме и да напредуваме!