Вести - Сезонски рекорд на Џејмс од 48 поени, ноќ во кариерата на Шен Џинг, Лејкерси ги победија Рокетс за да ја прекинат нивната серија порази

Највисокото ниво на Џејмс од 48 поени, ноќта во кариерата на Шен Џинг, Лејкерси ги победија Рокетс за да ја прекинат нивната серија на порази

На 17-ти јануари, по Пекинг, продолжи регуларната сезона во НБА 2022-23, при што Лос Анџелес Лејкерс играа меѓусебни натпревари против Хјустон Рокетс на домашен терен.На крајот од натпреварот Лејкерс тесно ги победи Рокетс со 140-132.Додека ја прекинаа нивната серија од 3 порази, тие исто така им дадоа на своите противници серија од 11 порази.

Фокусирајте ги играчите:

За Лејкерси, Леброн Џејмс упати 16 од 26 шута, од кои 5 од 10 тројки и 11 од 12 слободни фрлања.Постигна 48 поени, 8 скока и 9 асистенции, а немаше загубени топки во натпреварот.48 поени, исто така највисок резултат на Лао Жан во еден натпревар во сезоната.

За Рокетс, Алперен Шин Кјунг постигна 14 од 17, 2 од 2 тројки, 3 од 5 слободни фрлања, рекордни во кариерата 33 поени, 15 скока, 6 асистенции и 4 блокади.

Други статистики на играчи:

Останатите играчи на страната на Лејкерс, Трој Браун 6 поени и 3 скока, Томас Брајант 6 поени, 6 скока и 2 блокади, Беверли 11 поени и 2 скока, Шредер 9 поени и 3 асистенции, Вестбрук 24 поени, 5 скока и 4 блокади асистенции , Габриел 14 поени, 9 скока и 2 блокади, Нан 15 поени и 2 скока, Тоскано-Андерсон 7 поени и 3 асистенции.

Другите играчи од страната на Рокетс, Кенион Мартин Јуниор 17 поени, 7 скока и 2 блокади, Џабари Смит 14 поени, 4 скока и 4 асистенции, Ерик Гордон 19 поени и 8 асистенции, Џејлен Грин 23 поени, 5 скока и 3 асистенции. Тари Итан 9 поени и 7 скока, Џеј Шон Тејт 7 поени и 4 асистенции.

Конкретни резултати: 35-37, 26-36, 37-29, 34-38 (Лејкерси заостануваат).

图片5 图片4 图片3

Кошаркарски обрач

Преглед на играта:

Во првата четвртина, Беверли најпрво погоди тројка, но набрзо, вртежните куки и фрлањата на Шин Кјунг ја погодија мрежата последователно.После тоа, двете страни започнаа влечење на војна.На страната на Лејкерси, Џејмс и Беверли продолжија да погодуваат тројки.Ракетите се потпираат на нападите на Ерик Гордон и Шин Кјунг за да освојуваат поени за возврат.Влегувајќи во последниот дел од четвртината, двата тима се натпреваруваа и ротираа.Габриел и Вестбрук изведоа 2 од 2 слободни фрлања за последователни фаули, а Трој Браун исто така реализираше тројка.Итан направи совет, а Гордон 3 од 3 слободни фрлања.По единствената четвртина, Рокетс привремено заостанаа со 35-37.

图片6

Кошаркарски прстен

Во втората четвртина Лејкерси започнаа нов бран на мала кулминација.Габриел направи бак-ап и постигна 2+1.Лејкерси еднаш воспоставија двоцифрена предност.Но, оттогаш, Ракетите исто така одговорија на бранот напад.Шен Џинг е во особено добра состојба.По еден скок и тројка, бодовната разлика се врати на 5 поени.Оттогаш Лејкерси продолжија да одржуваат блага предност, Шредер се проби и постигна гол, а Тоскано Андерсон исто така упати постојана тројка.На крајот од оваа четвртина Џејмс му асистираше на Беверли да погоди тројка, а направи и 2+1 лејап и пробивање забивање.По полувремето Лејкерси продолжија да водат со 73-61.

图片7

Повторно менувајќи ја страната за да се бори, Шен Џинг продолжи со својот огнен допир и постигна 8 поени во низа, а постигна 28 поени, пишувајќи нов рекорд за гол на еден натпревар во кариерата.За Лејкерси Џејмс се уште е во одлична форма.По постигнатите две последователни тројки, бодовната разлика и понатаму останува над 10 поени.Влегувајќи во вториот дел од третата четвртина, Гордон направи леј-ап, Мартин Џуниор постигна последователни забивања, Ракетите одговорија на бранот напад, а Џејлен Грин исто така најде офанзивно чувство.На крајот од четвртината успеа со скок и постигна три тројки.Во кулминацијата, по три четвртини, заостанаа само 4 поени зад Лејкерси со 98-102.

图片9 图片8

семафор

Во последната четвртина Џејмс изведе дури 4 слободни фрлања и постигна тројка.Лејкерси еднаш доведоа до двоцифрен број.Но, Рокетс беа крајно жилави и под водство на Грин се доближија на резултатот.Во последните 3 и пол минути игра Џабари-Смит постигна тројка, а бодовната разлика се врати на 3 поени, а неизвесноста од победа и пораз продолжи.Оттогаш, Рокетс и понатаму силно притискаат, Гордон постигна леј-ап, Џејмс одговори со скок, а Лејкерси водеа со 4 поени на 50,4 секунди до крајот на натпреварот.После тоа, Ракетите усвоија фаул тактика, но не успеаја.На крајот, по завршувањето на натпреварот, Лејкерси тесно ги победија Рокетс со 140-132.Додека ја прекинаа нивната серија од 3 порази, тие исто така им дадоа на своите противници серија од 11 порази.

图片10

Сала за кошарка

Двете почетни состави:

Ракети: Кенион Мартин Џуниор, Алперон Шинкјунг, Џабари Смит Јуниор, Ерик Гордон, Џејлен Грин

Лејкерси: Патрик Беверли, Томас Брајант, Трој Браун, Денис Шродер, Леброн Џејмс

b7dc4f5753bc0bfddd9ddfa2720392d

图片1190de0513730300331e7f58771ee0fe1

图片12

Слични производи може да се најдат во Шенжен LDK Industrial Co., Ltdјасза професионално производство и изградба на претпријатија во кафез стадион, ние градиме професионален фудбалски стадион во кафез покрива флексибилна површина, може да прилагоди 3 лица, 5 лица, 7 лица, 11 луѓе и други области со големина на местото на одржување и лесна инсталација, може да биде инсталиран во било какви внатрешни и надворешни места.

Со производствен принцип „заштита на животната средина, висок квалитет, убавина, нула одржување“, квалитетот на производите е прв во индустријата, а производите се пофалени и од купувачите.Во исто време, многу клиенти „обожаватели“ секогаш се загрижени за динамиката на нашата индустрија, која нè придружува да растеме и да напредуваме!

Вашите најважни прашања

(1) Дали имате оддел за истражување и развој ве молам?
Да, сите вработени во одделот се со повеќе од 5 години искуство.За сите клиенти OEM и ODM, ние нудиме бесплатна услуга за дизајн доколку е потребно.

(2) Која е услугата по продажбата ве молам?
Одговорете во рок од 24 часа, 12 месеци гаранција и време на услуга до 10 години.

(3) Кое е времето на водењето ве молам?
Обично тоа е 7-10 дена за примероци, 20-30 дена за масовно производство и тоа варира во зависност од годишните времиња.

(4)Можете ли да ја организирате пратката за нас, ве молам?
Да, по море, воздушен или експресен пат, имаме професионален тим за продажба и испорака за да понудиме најдобра и брза услуга.

(5) Може ли да го испечатите нашето лого ве молам?