Вести - Не Џејмс Не Дејвис!Шредер го одржа денот Лејкерси ги совладаа Хит со 112-109!

Не Џејмс Не Дејвис!Шредер го одржа денот Лејкерси ги совладаа Хит со 112-109!

Во 11:00 часот на 5 јануари, по Пекинг време, регуларната сезона во НБА продолжи да биде жешка.Лос Анџелес Лејкерс против Мајами Хит на домашен терен.Лејкерси загубија со 14 разлика во последниот натпревар.

Лејкерси се еден од најразочарувачките тимови оваа сезона.Во рамките на одржувањето на конкуренцијата меѓу првите тројца играчи во вонсезоната, тие во основа ги исчистија сите играчи со кои можеше да се тргува, само некои играчи од корнерите.Жан се уште е еден од првите десет играчи по голгетерски способности оваа сезона, но има 37 години.Дебелите веѓи се исто така од стаклена конституција.Способностите на Веи Шао се намалени, па Лејкерси не можат да победат премногу натпревари.

Настапот на Хит оваа сезона исто така тешко ги задоволува луѓето, а офанзивните перформанси се многу лоши.За среќа, нивната одбрана е силна, а ѕвездите постојано палат и гасат.Неодамна, Хит се опоравија и освоија четири натпревари во 15 застанувања.Особено Хиро и Абајо се во многу жешка состојба.Оваа игра се радува на победата на Heat.

Лејкерси со 16-21 се пласираа на 12. место во Западната конференција.

Хит со 20-18 се пласираа на седмото место на Истокот.

图片1图片2

图片3图片4

Двете страни ја започнуваат оваа игра:

Топлина: Лори, Шајло, Батлер, Мартин, Адебајор

Лејкерс: Шредер, Беверли, Ривс, Андерсон, Брајант (Џејмс го пропушти Хитс Лони Вокер поради болест која не е СОВИД-19)

На почетокот на натпреварот Беверли се закачи и го постигна првиот гол за Лејкерси.Потоа Лори и Адебајор погодија и одговорија.Подоцна, трите чуварски состави на Лејкерси рамномерно се бореа со Хит.Тогаш Лејкерси почнаа да поведат за да го отворат резултатот.На крајот на првата четвртина, Лејкерси водеа со Хит со 32-23.

На почетокот на втората четвртина Лејкерси продолжија со добрата офанзивна состојба и продолжија со т

o напад, а еднаш одржуваше двоцифрено водство.На крајот од сесијата, жештината одеднаш направи напори.Емануел Адебајор постојано постигнуваше гол од внатрешната страна за да им помогне на Хит да ја намалат разликата.По битката на полувремето, Лејкерси 52-48 Хит.

Половина судски податоци на двете страни:

Лејкерс: Ривс 4:3, Брајант 8:6, Беверли 4:4, Шредер 10:2, 3:3, Вајшао 12:5, 6:6, Браун 2:3, 2:2, 2:2, Габриел 7 :2, Нан 5:5

Топлина: Мартин 6 поени, 3 табли, Батлер 9 поени, 2 асистенции, 2 брејка, Адебајор 12 поени, 5 табли, 2 асистенции, 2 брејка, 2 натпревари, Хиро 4 поени, 2 табли, Лори 9 поени, 2 асистенции, Аудибо 4 поени, 2 табли, 2 асистенции.图片5

图片6

2018-New-Design-Portable-Indoor-Spring-Assisted_副本 LDK1001A-кошаркарски гол3_副本 LDK1001B_副本

Ако има некој одличен проект за спортска активност, не двоумете се да ме известите.Бидејќи можам да ви помогнам со моето долгогодишно искуство на спортско поле, ајде, верувај ми!

Добредојдовте во LDK индустријата, професионален производител на спортови во Кина.Поставете ги вашите барања!

Хит еднаш го надмина резултатот.Лејкерси шутираа и во и надвор за да ја стабилизираат ситуацијата, а потоа двете страни продолжија да се борат одреден период.Резултатот наизменично се зголемуваше.На крајот на третата четвртина Лејкерси водеа со 79-78.

Хит поведоа во последната четвртина, но одреден период потоа Лејкерси беа сите војници.Гардата и Брајант секогаш можеа да дадат одговор и да го задржат водството.Во последен момент, Шредер го проби лејапот во критичниот момент за во основа да ја убие играта.Батлер беше апсолутно израмнет и пропушти три поени.Конечно, Лејкерси тесно ги совладаа Хит со 112-109 и победија во три последователни натпревари.

Денешниот натпревар ми зоври крвта.Без веѓите на Жан, Лејкерси можеа да ги победат уредните Хит, што ги изненади сите.Добро се претставија и Вајшао, Брајант и Шредер.Ова е победа на тимот.Секој е херој.

Се надевам дека овој цивил може да се одмори во времето на Лао Жан.Играјте како што треба, играјте ги сопствените посебни вештини и дајте му одмор на Жан.Иако Лејкерси имаат лоши резултати, оваа сезона можеби е тешка за играње во плеј-офот, но верувам дека Жан и Лејкерси можат да ни дадат објаснување.Сакам да викам, шампионат на Лејкерс!