Вести - УЕФА Лига Европа – Ц Луо понуди асистенција Манчестер Јунајтед 1-0 Реал Сосиедад во втората плеј-оф група

Лига Европа на УЕФА - Ц Луо понуди асистенција Манчестер Јунајтед 1-0 Реал Сосиедад во вториот плеј-оф групата

Во раните утрински часови на 4 ноември, по Пекинг време, во шестото коло од натпреварот од групата Е на Купот на УЕФА 2022/2023, Реал Сосиедад на домашен терен се соочи со „црвените ѓаволи“ Манчестер Јунајтед.По првото полувреме Ц Луо асистираше на 18-годишната Гана Џо да го пробие голот, по што двата тима немаа никаков успех, МанчестерЈунајтедна гостински терен со 1-0 славеше над Реал Сосиедад, но поради гол-разликата во втората група, не директно надвор од линијата ќе игра плеј-оф, Реал Сосиедад на врвот на групата за да се пласира во нокаут фазата.
Манчестер Јунајтед 9 натпревари без пораз во добра состојба Ц Луо асистира + 70 метри назад за да го брка срцето на борбата за победа нема да умре

Во почетната фаза, Реал Сосиедад започна налет под висок притисок, само 30 секунди Реал Сосиедад нападна во близина на шеснаесетникот на Јунајтед, левиот центаршут на Мартин излета директно од дното.Во 5. минута Реал Сосиедад напредуваше во средината, Мерино мина директно зад Фернандеш, вметнат во шеснаесетникот, ударот со левата нога беше одбиен.Во 8. минута Јунајтед конечно имаше шанса да нападне крај шеснаесетникот на Реал Сосиедад, Лук Шо го одбра шеснаесетникот, Ц Луо се потпре на грбот на дефанзивецот за да ја земе топката беше спуштен, судијата не кажа ништо.

Во 16. минута, ќор-сокакот беше скршен, Јунајтед назад наназад долго додавање Де Геа прецизно ја пронајде десната страна на таксата Б, вториот удар со глава кон средината, Ц Луо ја доби топката и упати прецизен директен удар со десната нога, 18-год. - Стариот млад Ганачо по левата страна на брзоногиот напаѓач, ја прободе левата нога во шеснаесетникот.Ганачо го постигна својот прв гол во сезоната за водство на Манчестер Јунајтед од 1-0 на гостински терен.

Во 20. минута Реал Сосиедад нападна од левата страна на теренот, Мерино ја зеде топката и шутираше од средината, но дефанзивецот го одби ударот.Во 26. минута Манчестер Јунајтед ја одзеде топката од средниот ред, Б феј ја доби топката на средината на теренот и испрати дијагонално додавање на левата страна на одбраната.Во 31. минута, играчот од средниот ред на Реал Сосиедад, 19-годишниот Мартин, се обиде со удар од далечина, кој беше широк.Во 40. минута Манчестер Јунајтед непрекинато ја истураше топката на задниот дел од теренот, пета на Ганачо ја собори топката на средината на теренот и беше скршена, Мартин ја доби топката во средината и без закани биеше во голот под мешање на Касемиро.

Во 41. минута Лисандро испрати долг пас од повеќе од 70 метри на задниот дел од теренот за да игра зад себе, Ц Луо брз напред го принуди централниот бек на Реал Сосиедад Пачеко пропушти дозвола, Ц Луо единствена шанса да се соочи со напаѓачкиот голман Ц. Луо избра да избере шут малку високо.Во 43. минута Реал Сосиедад нападна по успешната контра-грабеж пред теренот, а асистенцијата Гросабел ја блокираше Де Хеа пред шеснаесетникот.

Во вториот дел, во 47. минута Реал Сосиедад нафрли топка од левата страна, а ударот со глава од средината на теренот беше превисок под мешање на Турот.Во 58. минута Манчестер Јунајтед направи корекција и го замени Рашфорд со Ван Дер Бик, кој беше просечен во напаѓачката завршница.Ударот со глава на Фернандеш помина над голот.

Во 70. минута Реал Сосиедад ја уфрли топката во шеснаесетникот од левата страна на теренот, а Фернандеш шутираше високо од внатрешноста на шеснаесетникот по ударот со глава назад.Во 76. минута Рашфорд беше отсечен на средината на теренот, а Турот напредуваше со топката и шутираше високо.Во 79. минута Турот шутираше ниско и широко од шеснаесетникот.

После тоа, Манчестер Јунајтед постојано ја закачуваше топката кон шеснаесетникот на Реал Сосиедад, но никогаш не можеше да упати удар со глава.Целиот натпревар заврши така што Манчестер Јунајтед го совлада Реал Сосиедад со 1-0 на гостински терен, но поради гол-разликата второпласирана во групата нема да биде директно надвор од групата и ќе игра плејоф од два кола со третата група. на Лигата на шампионите.

Состави на двете страни

Манчестер Ј. , 18-Касемиро/34-Ван Дер Бик (58 мин. 10-Рашфорд), такса 8-Б, 49-Ганачо (81 мин. 5-Мегваер) / 7-Кро

Реал Сосиедад (4-4-2): 1-Ремиро/18-Гросабел (58 мин. 6-Ерустрадо), 24-Ленорманд, 20-Пачеко, 15-Диого Рико/3-Зубименди, 8-Мерино, 23-Брајс Мендеш (81 мин. 5-Сувердија), 42-Мартин (58 мин. 17-Наваро) / 19-Сероте, 9- Карлос Фернандез (71 мин. 16-Гевара)

Слични производи може да се најдат во Шенжен LDK Industrial Co., Ltdјасза професионално производство и изградба на претпријатија во кафез стадион, ние градиме професионален фудбалски стадион во кафез покрива флексибилна површина, може да прилагоди 3 лица, 5 лица, 7 лица, 11 луѓе и други области со големина на местото на одржување и лесна инсталација, може да биде инсталиран во било какви внатрешни и надворешни места.

Со производствен принцип „заштита на животната средина, висок квалитет, убавина, нула одржување“, квалитетот на производите е прв во индустријата, а производите се пофалени и од купувачите.Во исто време, многу клиенти „обожаватели“ секогаш се загрижени за динамиката на нашата индустрија, која нè придружува да растеме и да напредуваме!

Фудбалски гол

图片3 图片4 图片5 图片6

Делукс преносно плеерско седиште

图片7 图片8 图片9

图片10 图片11 图片12

Вашите најважни прашања

(1) Дали имате оддел за истражување и развој ве молам?
Да, сите вработени во одделот се со повеќе од 5 години искуство.За сите клиенти OEM и ODM, ние нудиме бесплатна услуга за дизајн доколку е потребно.

(2) Која е услугата по продажбата ве молам?
Одговорете во рок од 24 часа, 12 месеци гаранција и време на услуга до 10 години.

(3) Кое е времето на водењето ве молам?
Обично тоа е 7-10 дена за примероци, 20-30 дена за масовно производство и тоа варира во зависност од годишните времиња.

(4)Можете ли да ја организирате пратката за нас, ве молам?
Да, по море, воздушен или експресен пат, имаме професионален тим за продажба и испорака за да понудиме најдобра и брза услуга.

(5) Може ли да го испечатите нашето лого ве молам?