Вести - Каква кошаркарска опрема користи НБА за натпревари

Каква кошаркарска опрема користи НБА за игри

На 8-ми април по Пекинг, во регуларниот дел од сезоната во НБА, Тимбервулфс ги совладаа Лејкерси со резултат 127-117.Тимбервулфс се вратија на бр.1 во Западната конференција на НБА.Лејкерси се вратија на деветтото место во Западната конференција на НБА пред денешниот натпревар.По поразот на денешниот натпревар, тие заостануваат 0,5 натпревари зад Кралевите – осми во Западната конференција на НБА и 1,5 натпревар пред Вориорс, десетти во Западната конференција на НБА.

Џејмс беше отсутен поради болест на овој натпревар.Во првата четвртина од натпреварот, Ентони Дејвис ја одигра целата сезона и ги предводеше Лејкерси до 37 поени во една четвртина, поведувајќи ги Тимбервулфс со 4 поени и завршувајќи ја првата четвртина.Сепак, поради удар во окото, Ентони Дејвис подоцна се повлече предвреме поради повреда.Во втората четвртина, Наз Рид ги предводеше Тимбервулфс со 18 поени во една четвртина и постигна 46 поени, престигнувајќи ги Лејкерси.На крајот на полувремето Тимбервулфс водеа кај Лејкерси со 15 поени разлика.Во третата четвртина Џексон Хејс експлодираше, а Лејкерси ја вратија разликата на само 10 поени.Во последната четвртина Лејкерси работеа напорно за да бркаат поени, додека Тимбервулфс го стабилизираа резултатот.На крајот Тимбервулфс ги совлада Лејкерс со резултат 127-117.

1

Како што знаеме, меѓународните кошаркарски турнири се многу интензивни.Не само што бара одлични кошаркари, туку и совршен терен за одличните спортисти да можат целосно да ги ослободат своите способности.Значи, што вклучува совршен стадион?Стандардни баскет решетки од ФИБА, терени за кошарка со дрвен под, како и тајмери ​​и табли за резултати.

Тогаш каков кошаркарски терен може да биде кошаркарското игралиште на ФИБА?

Еве го воведот на LDK10000 FIBA ​​штандот за кошарка:

1.LDK10000: ФИБА го одобри електричното одење кошаркарски обрач за натпреварување

2

LDK10000 ФИБА кошарка Предност:

1.Електричен хидрауличен систем
2.Automatic Electric Walk систем кој може лесно да се движи
3.Сите квалитет и големина се одобрени од ФИБА.
Се преклопува: Лесно електрично Хидраулично преклопување
Полнење: Високо квалитетна издржлива стандардна дебелина на ФИБА
Површинска обработка: Електростатско боење со епоксидна прав, заштита на животната средина, анти-киселина, анти-влажна, дебелина на бојадисување: 70~80um

3

2.LDK10015B: Спортски подови од висококвалитетен дрвен систем за демонтирање

Состав::PE датотека/изолациона мембрана + Еластична гумена подлога за апсорпција на удари / подлога за еластичност + Keelson плоча/спивач - LVL WOOD + Заземјено сидро/челична брава + Груба табла/оптоварена плоча + неткаен/звучно изолиран слој што апсорбира звук + Композитни панели од цврсто дрво/горе подот
Дебелина:Вкупно 72 мм
Површина:Високо квалитетно издржливо повеќеслојно сликарство
Материјал:Професионално спортско сликарство за животна средина, водоотпорно и отпорно на абење, увезено од САД

Големина:32*19м
Предност:Тип што може да се монтира, може да се издава
Сертифициран:Сертифициран од ФИБА

4

5

3. Во кошаркарските натпревари, секоја минута и секунда може да влијае на резултатот.

Значи, таблата со семафори е многу важна.LDK1304 Повеќефункционална кошаркарска табла за референца.
Имаме две големини:1800x900mm и 1200x600mm
Влезен напон:AC110V-240V