Știri - Cel mai mare nivel al sezonului de 48 de puncte al lui James, noaptea carierei lui Shen Jing, Lakers i-au învins pe Rockets pentru a-și opri seria de înfrângeri

Pe 17 ianuarie, ora Beijingului, sezonul regulat NBA 2022-23 a continuat, cu Los Angeles Lakers jucând meciuri consecutive împotriva Houston Rockets acasă.La sfârșitul jocului, Lakers i-au învins pe Rockets cu 140-132.În timp ce și-au oprit seria de 3 înfrângeri consecutive, ei le-au oferit și adversarilor o serie de 11 înfrângeri consecutive.

Concentrați jucătorii:

Pentru Lakers, LeBron James a efectuat 16 din 26 de lovituri, inclusiv 5 din 10 aruncări de trei puncte și 11 din 12 aruncări libere.A înscris 48 de puncte, 8 recuperări și 9 pase decisive și nu au existat retururi în joc.48 de puncte, de asemenea, cel mai mare scor al lui Lao Zhan într-un singur joc al sezonului.

Pentru Rockets, Alperen Shin Kyung a făcut 14 din 17, 2 din 2 trei puncte, 3 din 5 aruncări libere, un record în carieră de 33 de puncte, 15 recuperări, 6 pase decisive și 4 blocaje.

Statistici ale altor jucători:

Alți jucători din partea Lakers, Troy Brown 6 puncte și 3 recuperări, Thomas Bryant 6 puncte, 6 recuperări și 2 blocări, Beverly 11 puncte și 2 recuperări, Schroeder 9 puncte și 3 pase decisive, Westbrook 24 puncte, 5 recuperări și 4 blocaje. , Gabriel 14 puncte, 9 recuperări și 2 blocaje, Nunn 15 puncte și 2 recuperări, Toscano-Anderson 7 puncte și 3 pase decisive.

Alți jucători de pe partea Rockets, Kenyon Martin Jr. 17 puncte, 7 recuperări și 2 blocaje, Jabari Smith 14 puncte, 4 recuperări și 4 pase decisive, Eric Gordon 19 puncte și 8 pase decisive, Jaylen Green 23 puncte, 5 recuperări și 3 pase decisive , Tari Ethan 9 puncte și 7 recuperări, Jay Sean Tate 7 puncte și 4 pase decisive.

Scoruri specifice: 35-37, 26-36, 37-29, 34-38 (Lakers sunt în urmă).

图片5 图片4 图片3

Cos de baschet

Revizuirea jocului:

În primul sfert, Beverly a lovit primul cu trei puncte, dar în curând, cârligele și aruncările lui Shin Kyung au lovit plasa consecutiv.După aceea, cele două părți au început un remorcher.Pe partea Lakers, James și Beverly au continuat să lovească trei puncte.Rockets se bazează pe atacurile lui Eric Gordon și Shin Kyung pentru a câștiga puncte pe rând.Intrând în ultima parte a sfertului, cele două echipe s-au întrecut și s-au rotit.Gabriel și Westbrook au făcut 2 din 2 aruncări libere pentru faulturi consecutive, iar Troy Brown a făcut și un triplu.Ethan a făcut un pontaj, iar Gordon a făcut 3 din 3 aruncări libere.După un singur sfert, Rockets au rămas temporar în urmă cu 35-37.

图片6

Inel de baschet

În al doilea sfert, Lakers au declanșat un nou val de mic punct culminant.Gabriel a făcut un pontaj și a marcat 2+1.Lakers au stabilit odată un avantaj de două cifre.Dar de atunci, Rockets au răspuns și ei valului de atac.Shen Jing este într-o stare deosebit de bună.După o săritură și un trei puncte, diferența de puncte a revenit la 5 puncte.De atunci, Lakers au continuat să mențină un ușor avantaj, Schroeder a spart și a marcat, iar Toscano Anderson a făcut și un triplu constant.La sfârșitul acestui sfert, James l-a asistat pe Beverly să lovească un triplu și a făcut, de asemenea, un layup de 2+1 și o dunk.După pauză, Lakers au continuat să conducă cu 73-61.

图片7

Schimbându-și taberele pentru a lupta din nou, Shen Jing și-a continuat atingerea înflăcărată și a marcat 8 puncte la rând și a marcat 28 de puncte, scriind un nou record de punctaj într-un singur joc din cariera sa.Pentru Lakers, James este încă într-o formă excelentă.După ce ați lovit două triple consecutive, diferența de puncte continuă să rămână peste 10 puncte.Intrând în ultima parte a celui de-al treilea sfert, Gordon a făcut un layup, Martin Jr. a marcat dunk-uri consecutive, Rockets a răspuns valului de atac, iar Jaylen Green a găsit și sentimentul ofensiv.La finalul sfertului, a reușit cu un săritor și a marcat trei puncte de trei puncte.La punctul culminant, după trei sferturi, erau la doar 4 puncte de Lakers 98-102.

图片9 图片8

tablou de bord

În ultimul sfert, James chiar a făcut 4 aruncări libere și a marcat un triplu.Lakers au condus cândva la două cifre.Dar Rockets au fost extrem de tenace, iar sub conducerea lui Green, s-au apropiat de scor.În ultimele 3 minute și jumătate de joc, Jabari-Smith a marcat un triplu, iar diferența de puncte a revenit la 3 puncte, iar suspansul victoriei și al înfrângerii a reluat.De atunci, Rockets încă presează din greu, Gordon a marcat un layup, James a răspuns cu un săritor, iar Lakers au condus cu 4 puncte cu 50,4 secunde rămase de joc.După aceea, Rockets au adoptat tactici greșite, dar nu au reușit.În cele din urmă, după ce jocul s-a terminat, Lakers i-au învins pe Rockets cu 140-132.În timp ce și-au oprit seria de 3 înfrângeri consecutive, ei le-au oferit și adversarilor o serie de 11 înfrângeri consecutive.

图片10

Sala de baschet

Ambele formații de start:

Rachete: Kenyon Martin Jr., Alperon Shinkyung, Jabari Smith Jr., Eric Gordon, Jaylen Green

Lakers: Patrick Beverley, Thomas Bryant, Troy Brown, Dennis Schroder, LeBron James

b7dc4f5753bc0bfddd9ddfa2720392d

图片1190de0513730300331e7f58771ee0fe1

图片12

Produse similare pot fi găsite în Shenzhen LDK Industrial Co., Ltdio producție profesională și construcție de întreprinderi de stadion cușcă, construim un stadion de fotbal profesional în cușcă acoperă o zonă flexibilă, poate personaliza 3 persoane, 5 persoane, 7 persoane, 11 persoane și alte zone de dimensiunea locului de desfășurare și o instalare ușoară, poate fi instalat în orice locații interioare și exterioare.

Cu principiul de producție „protecția mediului, înaltă calitate, frumusețe, întreținere zero”, calitatea produselor este prima din industrie, iar produsele sunt, de asemenea, lăudate de clienți.În același timp, mulți clienți „fani” sunt mereu preocupați de dinamica industriei noastre, însoțindu-ne să creștem și să progresăm!

Cele mai importante întrebări ale tale

(1) Aveți departament de cercetare și dezvoltare vă rog?
Da, tot personalul din departament are o experiență de peste 5 ani.Pentru toți clienții OEM și ODM, oferim servicii de proiectare gratuite dacă este nevoie.

(2) Care este serviciul post-vânzare, vă rog?
Răspundeți în 24 de ore, 12 luni garanție și timp de service până la 10 ani.

(3) Care este timpul de livrare, vă rog?
De obicei, este de 7-10 zile pentru mostre, 20-30 de zile pentru producția de masă și aceasta variază în funcție de anotimp.

(4) Puteți aranja expedierea pentru noi, vă rog?
Da, pe mare, pe calea aerului sau prin expres, avem o echipă profesionistă de vânzări și expediere pentru a oferi cele mai bune și prompte servicii.