Știri - Mavs îi devansează pe Knicks în prelungiri

Mavs îi devansează pe Knicks în prelungiri

Doncic face istorie cu triplu-dublu de 60 de puncte

图片1

Starul de la Dallas, Luka Doncic, a rescris cartea recordurilor NBA­Marți, cu o triplă-dublă uimitoare de 60 de puncte, ducându-i pe Mavericks la o victorie sălbatică cu 126-121 în prelungiri în fața New York Knicks.

Doncic a adăugat 21 de recuperări și 10 pase decisive, devenind primul jucător din istoria NBA cu o triplă-dublă cu cel puțin 60 de puncte și 20 de recuperări.

Este doar al doilea jucător, după James­Harden, pentru a înscrie 60 de puncte în a­triplu-dublu, Harden a marcat 60 de puncte cu 10 recuperări și 11 pase decisive într-un joc pentru Houston în 2018.

Doncic și-a înregistrat un record în carieră în recuperări și a înregistrat a șaptea sa triplă-dublă a sezonului pentru a ajuta Dallas să se adună pentru victorie.

Knicks, conduși cu 33 de puncte de Quentin Grimes, au crescut cu nouă, cu 33,9 secunde rămase în al patrulea sfert, dar Dallas i-a depășit cu 12-3 pentru a închide perioada.

Doncic a egalat cu o secundă rămasă, venind cu revenirea propriei aruncări libere ratate intenționat și ridicându-se printr-o mulțime de jucători pentru a scurge o lovitură de săritură de egalitate.

图片2

Doncic a marcat șapte din­11 puncte ale lui Mavericks în prelungiri, în timp ce au sigilat victoria și au părăsit terenul într-o ovație masivă din partea publicului din Dallas.

La Boston, Jaylen Brown a marcat 39 de puncte, iar Jayson Tatum a adăugat 38 pentru a conduce­Celtics, care au fost, de asemenea, susținuți de 11 puncte și 15 recuperări de la Robert Williams.

Lakers, care pierduseră patru la rând de când starul Anthony Davis a fost exclus din cauza unei accidentări la picior, au obținut o victorie atât de necesară la Orlando.

James a marcat 28 de puncte, Thomas Bryant a adăugat 21, iar Russell Westbrook a oferit un triplu-dublu de 15 puncte, 13 recuperări și 13 pase decisive.

Phoenix Suns a făcut o surpriză în Memphis, învingându-i pe Grizzlies cu 125-108.

Garda de rezervă a Phoenix Duane Washington a marcat 26 de puncte, cel mai mare nivel al carierei, pentru a conduce opt Suns­jucători în cifre duble.

Denver Nuggets, condus de­Cele 30 de puncte ale lui Michael Porter au acumulat de la un deficit de 20 de puncte în al doilea sfert pentru a învinge Kings cu 113-106 la Sacramento.

Jamal Murray a adăugat 25 de puncte, iar cel mai valoros jucător NBA Nikola Jokic a marcat 20 cu nouă recuperări și 11 pase decisive pentru Denver.

Ivica Zubac a avut 23 de puncte și 16 recuperări, iar vizitatorul Los Angeles a învins Toronto.

图片3

Paul George a adăugat 23 de puncte pentru Clippers, care au câștigat două la rând.Fostul Raptor Norman Powell a marcat 11 din cele 22 de puncte ale sale în al treilea sfert pentru Clippers, care au scor 2-1 într-o călătorie de cinci meciuri.

Reggie Jackson a adăugat 20 de puncte, iar fostul Raptor Kawhi Leonard a avut 15 puncte, opt pase decisive și șapte recuperări.

Pascal Siakam a marcat 36 de puncte pentru Raptors, care câștigaseră cele două jocuri anterioare.Gary Trent Jr a adăugat 20 de puncte, OG Anunoby a marcat 18, iar Scottie Barnes a avut 17 puncte și 12 recuperări.Fred VanVleet a părăsit jocul în timpul celui de-al treilea sfert cu spatele rigid.

Shai Gilgeous-Alexander a marcat 28 de puncte, iar Mike Muscala a adăugat 19 de pe bancă, în timp ce Oklahoma City a obținut o victorie în fața vizitei San Antonio pentru a finaliza cea mai lungă casă din istoria francizei.

图片4

Jalen Williams a adăugat 15 puncte și nouă recuperări pentru Thunder, care au declanșat o mini renaștere mergând cu 4-3 în timpul meciurilor de acasă, toate cele trei înfrângeri venind cu o posesie.

Banca a marcat 68 de puncte, al doilea cel mai mult în timpul unui meci din istoria Oklahoma City.

Competițiile NBA sunt mereu urmărite de oameni de toate vârstele, de la adolescenți până la bătrâni.Știți cum a produs coșul de baschet?Știți vreo diferență între cercurile din curtea NBA și cercurile din școala dvs.?

图片5图片6

Shenzhen LDK Industrial Co., Ltdie profesionistfurnizor de coșuri de baschet pentru competiție și antrenament.Diverse modele întâlnesc oameni'e cerință diferită.Gama de cercuri include aprobarea FIBA ​​de calitate superioară, standardul FIBA ​​și, de asemenea, coșul normal de baschet.Designul suportului de baschet acoperă reglabil pe înălțimecercuri, cercuri mobile, cercuri în pământ, cercuri montate pe perete și cercuri pe acoperiș-tavan, precum și cercuri diferențiate pentru adulți și pentru copii.

图片7

De obicei, competiția internațională, cum ar fi terenul NBA sau alte competiții internaționale de tineri sau colegi de studenți, vor folosi aceste coșuri de baschet de calitate superioară cu aprobare FIBA.Cluburile sau școlile vor folosi doar standul normal de baschet numai fără certificare FIBA.

Shenzhen LDK Industrial Co., Ltd, wCu principiul de producție „protecția mediului, calitate înaltă, frumusețe, întreținere zero”, calitatea produselor este prima din industrie, iar produsele sunt, de asemenea, lăudate de clienți.În același timp, mulți clienți „fani” sunt mereu preocupați de dinamica industriei noastre, însoțindu-ne să creștem și să progresăm!