Știri - Sassuolo 0:2 Napoli——Meci de fotbal minunat

Sassuolo 0:2 Napoli——Meci de fotbal minunat

Liderii din Serie A, Napoli, s-au deplasat cu 18 puncte în fruntea tabelului datorită unei victorii de rutină în deplasare asupra lui Sassuolo.

Napoli a marcat după numai 12 minute prin Khvicha Kvaratskhelia, șutând în colț după o cursă bună.

Armand Lauriente a lovit bara pentru gazde, înainte ca Victor Osimhen să lovească lemnul pentru Napoli.

Osimhen a făcut 2-0 după 33 de minute când a șutat puternic pe viraj și l-a învins pe portarul Sassuolo Andrea Consigli la stâlpul său apropiat.

Osimhen a marcat acum în șapte meciuri succesive din Serie A pentru Napoli, care încearcă să devină campioni ai Italiei doar pentru a treia oară și pentru prima dată din 1989-90.

Oaspeții au crezut că au adăugat un al treilea gol în timpul prelungirii prin Giovanni Simeone, dar a fost exclus după ce o verificare video a arbitrului asistent a arătat că a existat un ofsaid.

Napoli a pierdut un singur meci de ligă în tot sezonul și are 62 de puncte din 23 de meciuri, cu Inter Milano, pe locul doi, cu 44 de puncte.

Inter are un meci în mână, pe care îl joacă sâmbătă când îl distrează pe Udinese la San Siro.

Napoli a terminat deasupra lui Liverpool în grupa Ligii Campionilor și joacă marți în deplasare la Eintracht Frankfurt în prima manșă a optimilor de finală.

Construiește un teren în curtea ta pentru a te alătura acestui sport captivant.Cum să-ți dai seama?LDK vă ajută.LDK oferă un serviciu unic, deservește echipamentul complet pentru teren, inclusiv gard, iarbă artificială, poartă de fotbal etc.

Shenzhen LDK Industrial Co., Ltdio producție profesională și construcție de întreprinderi de stadion cușcă, construim un stadion de fotbal profesional în cușcă acoperă o zonă flexibilă, poate personaliza 3 persoane, 5 persoane, 7 persoane, 11 persoane și alte zone de dimensiunea locului de desfășurare și o instalare ușoară, poate fi instalat în orice locații interioare și exterioare.

Cu principiul de producție „protecția mediului, înaltă calitate, frumusețe, întreținere zero”, calitatea produselor este prima din industrie, iar produsele sunt, de asemenea, lăudate de clienți.În același timp, mulți clienți „fani” sunt mereu preocupați de dinamica industriei noastre, însoțindu-ne să creștem și să progresăm!