Novice - Azijski pokal v košarki za ženske 2023: kitajska ženska košarkarska ekipa je s 73:71 dosegla japonsko ekipo in po 12 letih spet dosegla vrh Azije

Azijski pokal v košarki za ženske 2023: kitajska ženska košarkarska reprezentanca je dosegla 73-71 proti japonski ekipi in po 12 letih spet dosegla vrh Azije

2. julija po pekinškem času se je kitajska ženska košarkarska reprezentanca v finalu azijskega pokala v košarki za ženske leta 2023 v odsotnosti zanašala na dvojedrno vodstvo Li Meng in Han Xu, pa tudi na čudovite predstave številnih novincev. številnih glavnih igralcev.S 73:71 so premagale japonske košarkarice, ki so 12 let dominirale med azijskimi košarkaricami, in se po 12 letih znova zavihtele na vrh Azije.图片1

V finalu azijskega pokala za ženske v košarki leta 2023 je kitajska ženska košarkarska reprezentanca po razburljivi igri z vzponi in padci končno premagala japonske ženske košarkarske reprezentance s 73-71 in tako končala pet zaporednih naslovov azijskega pokala za nasprotnico.nazaj v Azijo.

Yang Liwei, glavni igralec kitajske izbrane vrste, si je na polfinalni tekmi proti Avstraliji strgal levo kolateralno vez, kar je znova vrglo senco na obete kitajske izbrane vrste.Kljub temu kitajska ekipa še vedno nima treme in vedno se najdejo ljudje, ki znajo v kritičnih trenutkih vstati.**Han Xu, Li Meng, Jin Weina, Li Yuan in Wang Siyu so pokazale vztrajen borbeni duh kitajske ženske košarkarske reprezentance.In Han Xu je na tej tekmi znova predal dvojni dvojček s 26 točkami in 10 skoki, kar največ prispeva k naslovu kitajske ekipe.

Kitajci so se po začetku tekme zanašali na visoko podajo, mladi Jin Weina pa je prevzel vodstvo in zatrobil v napad.V prvi polovici prvega polčasa sta obe strani igrali zelo previdno in rezultat je izmenično naraščal.Ko je rezultat dosegel 17, je Han Xu, zvezda kitajske ekipe, nenadoma izbruhnil in dosegel 7 točk zapored, s čimer je kitajski ekipi pomagal povečati zaostanek.

Druga četrtina se je začela pri 3 minutah in 37 sekundah.Ko je kitajska ekipa vodila s 26-19, sta Han Xu in Li Meng odšla počivat.Od takrat naprej je kitajska ekipa začela padati v slabši položaj in v prvem polčasu ni dosegla zadetka.Japonci so izkoristili priložnost, ob kateri ni bilo dveh nosilcev kitajske ekipe, dosegli 16 točk zapored in izid pohitili na 26-35.

图片3

V prvem polčasu je kitajska ekipa dosegla 10 izgubljenih žog, nasprotnik pa le 5 izgubljenih žog.

V tako pasivnem položaju v finalu so se kitajske košarkarice strnile kot ena in se v drugem polčasu znova zbrale.Čeprav Yang Liwei ni mogel igrati, sta zadnja linija Li Yuan in Wang Siyu zdržala pritisk.Li Yuan je dal Han Xuju dovolj podpore od zunaj, Wang Siyu pa je v kritičnih trenutkih velikokrat vstal.

图片4

Tako se bodo kitajske košarkarice v finalu pomerile z Japonkami, branilkami naslova azijskega pokala za košarkarice.Slednja je v drugem današnjem polfinalu premagala Novo Zelandijo z 88:52.

Pred dvema letoma je japonska ženska košarkarska reprezentanca v finalu premagala kitajsko žensko košarkarsko reprezentanco in osvojila pet zaporednih naslovov Azijskega pokala.Tokrat bomo počakali, ali se lahko kitajske košarkarice, ki so že postale podprvakinje svetovnega prvenstva, maščujejo za sramoto in se po 12 letih znova zavihtijo na vrh Azije.

图片5

LDK je druga tovarna s certifikatom FIBA ​​na Kitajskem in tudi uradni partner FIBA

图片6

FIBA odobril košarkarski koš

图片7 图片8

*Trenutno imamo 5 stojal za žoge s certifikatom FIBA, vključno z LEVEL 1-3, ki se uporabljajo na številnih domačih in mednarodnih tekmovanjih ter vrhunskih klubih, univerzah in mednarodnih šolah itd.

*Najvišja raven stojala za krogle omogoča električno zlaganje in električno hojo

*Mednarodno certificirani izdelki, stabilna in zajamčena kakovost

Zakaj izbrati košarko LDKobroč?

*Več kot 40 let izkušenj na področju oblikovanja, raziskav in razvoja ter proizvodnje, izdelki so varni in zanesljivi, podrobnosti pa gladke in popolne

*Strokovna ekipa za raziskave in razvoj ter oblikovanje

*Profesionalni in popoln laboratorij za testiranje izdelkov

*Izbor materialov, dobra osnova izdelka

*Naše običajno hidravlično stojalo za krogle ima približno 2,5 tone, nekateri proizvajalci pa le približno 1 tono