Novice - Naj vas navdihne svetovno prvenstvo: Kako priti v nogomet?Svetovno prvenstvo 2022: Hakim Ziyech je presenetljivo zadel, ko sta Maroko in Gana zmagala na pripravljalnih tekmah

Svetovno prvenstvo 2022: Hakim Ziyech je presenetljivo zadel, ko sta Maroko in Gana zmagala na pripravljalnih tekmah

图片14

Hakim Ziyech iz Chelseaja je zadel s petih metrov na svoji polovici, ko je Maroko premagal Gruzijo s 3:0 na zadnji pripravljalni tekmi pred finalom svetovnega prvenstva v Katarju.

Krilni igralec modrih, ki se je septembra po dolgotrajnem sporu z nekdanjim trenerjem Vahidom Halilhodžićem vrnil v postavo Atlas Lions, je v prvem polčasu opazil vratarja Giorgija Mamardashvilija.

Za Severnoafričane sta v Sharjahu zadela tudi Youssef En Nesyri in nekdanji vezist Southamptona Sofiane Boufal.

Napadalec Seville En Nesyri je v peti minuti povedel Maroku z glavo iz neposredne bližine, nato pa je Ziyech v 29. minuti v velikem slogu podvojil vodstvo.

Boufal je dodal enajstmetrovko v 18 minutah pred koncem po prekršku nad rezervistom Noussairjem Mazraouijem, ko je krilo Burnleyja Anass Zaroury debitiral v članski reprezentanci kot menjava v drugem polčasu, potem ko je prestopil iz Belgije.