Novice - ZHU Xueying je osvojila zlato v ženski gimnastiki na trampolinu

ZHU Xueying je osvojila zlato v ženski gimnastiki na trampolinu

ZHU

ZHU Xueying je dosegla nove višine in osvojila zlato v ženski gimnastiki na trampolinu v Ljudski republiki Kitajski.

V zelo tekmovalnem finalu je 23-letnik poskrbel za serijo osupljivih zasukov, skokov in salt in končal na vrhu lestvice s 56.635 točkami.

Sijajna rutina je favoritinjo dirke, Kanadčanko Rosannagh MacLennan, odvzela tudi tretje olimpijsko zlato.32-letnik je končal tik pred medaljami na četrtem mestu, 55.460.

Kanadski telovadec je bil bronast in je boleče čakal, dokler nekdanji mladinski olimpijski prvak Zhu, ki je bil zadnji tekmovalec, ni opravil svoje rutine.

Njegov moštveni kolega LIU Lingling, 26, je 30. julija v Ariake Gymu osvojil srebro s 56.350 točkami. Kitajska atleta sta v finalu izločila prvo in drugo od 16 polj.To je prvič, da je država na olimpijskih igrah osvojila zlato in srebro v ženski gimnastiki na trampolinu.

Bron je pripadel 30-letni Britanki Bryony Page, ki je v Riu 2016 osvojila srebro s 55.735.

Seveda popolna izvedba športnikov ne zahteva le dobre spretnosti, temveč tudi kakovosten trampolin kot oporo.Naš LDK lahko našim strankam ponudi veliko različnih vrst visokokakovostnih trampolinov.Izbirate lahko med stili treninga in tekmovalnimi slogi, pa tudi slogi v dvorani in na prostem.Danes priporočam priljubljen trampolin s certifikatom FIG —LDK51071.