Lajme - UEFA Europa League – C Luo i ofroi një asist Manchester United 1-0 Real Sociedad në grupin e dytë play-off

UEFA Europa League – C Luo i ofroi një asist Manchester United 1-0 Real Sociedad në play off-et e dytë të grupit

Në mëngjesin e hershëm të 4 nëntorit, me orën e Pekinit, në raundin e gjashtë të ndeshjes së Grupit E të Kupës UEFA 2022/2023, Real Sociedad u përball në shtëpi me “Djajtë e Kuq” Manchester United.Pas pjesës së parë, C Luo asistoi 18-vjeçarin Gana Joe për të depërtuar portën, pas së cilës të dyja skuadrat nuk patën asnjë sukses, Manchestere bashkuarFitorja larg 1-0 ndaj Real Sociedadit, por për shkak të diferencës së golave ​​në grupin e dytë, jo direkt jashtë vijës do të luajë në play-off, Real Sociedad në krye të grupit për të kaluar në fazën eliminatore.
Manchester United 9 ndeshje pa humbje në gjendje të mirë C Luo asiston + 70 metra mbrapa për të ndjekur zemrën e luftës për fitore nuk do të vdesë

Në fazën e hapjes, Real Sociedad nisi një nxitim me presion të lartë, vetëm 30 sekonda Real Sociedad sulmoi pranë zonës së penalltisë së United, krosi i majtë i Martin fluturoi drejt e nga fundi.Në minutën e 5-të Real Sociedad avancoi në qendër, Merino kaloi direkt pas Fernandes, i futur në kuadrat, gjuajtja me këmbën e majtë devijoi.Në minutën e 8-të United pati më në fund një shans për të sulmuar pranë zonës së Real Sociedad, Luke Shaw zgjodhi katrorin, C Luo u mbështet në shpinën e mbrojtësit për të marrë topin u rrëzua, arbitri nuk tha asgjë.

Në minutën e 16-të, ngërçi u prish, prapavija e Unitedit në prapavijë pasimi i gjatë i De Gea gjeti me saktësi anën e djathtë të tarifës B, ky i fundit goditi me kokë në mes, C Luo mori topin dhe nisi me këmbën e djathtë direkt, 18-vjeçar. -i riu i vjetër Ganacho përgjatë anës së majtë të sulmuesit të shpejtë, e futi topin në kutinë e majtë me thikë.Ghanacho shënoi golin e tij të parë këtë sezon për t'i dhënë Manchester United një epërsi 1-0 si mysafir.

Në minutën e 20-të, Real Sociedad sulmoi nga e majta e fushës, Merino mori topin dhe gjuajti nga mesi, por mbrojtësi e ndaloi goditjen.Në minutën e 26-të, Manchester United mori topin nga mesfusha, B tarifa mori topin në mesin e fushës dhe dërgoi një pasim diagonal në anën e majtë të mbrojtjes.Në minutën e 31-të, mesfushori i Real Sociedad, 19-vjeçari Martin tentoi një gjuajtje nga distanca që ishte jashtë.Në minutën e 40-të, Manchester United derdhi vazhdimisht topin në pjesën e pasme të fushës, thembra e Ghanacho-s e goditi topin në mes të fushës dhe u thye, Martin mori topin në mes dhe goditi portën pa kërcënuar nën ndërhyrjen e Casemiro.

Në minutën e 41-të Lisandro dërgoi një pasim të gjatë prej më shumë se 70 metra në pjesën e pasme të fushës për të luajtur prapa, C Luo sulmues me shpejtësi të lartë duke detyruar qendërmbrojtësin e Real Sociedad, Pacheco humbi hapësirën, C Luo një mundësi e vetme për t'u përballur me portierin sulmues C. Luo zgjodhi të zgjidhte një goditje paksa të lartë.Në minutën e 43-të, Real Sociedad sulmoi pas një kundërgrabitjeje të suksesshme para fushës dhe Grosabel i asistuar u bllokua nga De Gea para zonës.

Në pjesën e dytë, në minutën e 47-të, Real Sociedad krosoi topin nga e majta dhe goditja me kokë nga mesi i fushës ishte shumë lart nën ndërhyrjen e Thurrott.Në minutën e 58-të, Manchester United bëri një rregullim dhe zëvendësoi Rashford me Van Der Beek, i cili ishte mediokër në fundin e sulmit.Goditja me kokë e Fernandes kaloi mbi portë.

Në minutën e 70-të, Real Sociedad hodhi topin në zonë nga ana e majtë e fushës dhe Fernandes gjuajti lart nga brenda zonës, pasi goditja me kokë u kthye prapa.Në minutën e 76-të Rashford u ndërpre në mesin e fushës dhe Thurrott avancoi me top dhe gjuajti lart.Në minutën e 79-të, Thurrott gjuajti larg nga vija e zonës.

Pas kësaj, Manchester United vazhdoi të varte topin drejt zonës së Real Sociedad, por kurrë nuk mundi të rrëmbejë një goditje me kokë.E gjithë ndeshja përfundoi me fitoren 1-0 të Mançester Junajtid ndaj Real Sociedadit jashtë shtëpisë, por për shkak të diferencës së golave ​​të renditur në vendin e dytë në grup, ata nuk do të jenë direkt jashtë grupit dhe do të luajnë një play-off me dy raunde me grupin e tretë. të Ligës së Kampionëve.

Formacionet e të dyja palëve

Manchester United (4-2-3-1): 1-De Gea/20-Dalot, 2-Lindelof (58 minuta 39-McTominay), 6-Lisandro, 23-Luxhau/14-Eriksen (81 minuta 17-Fred) , 18-Casemiro/34-Van Der Beek (58 minuta 10-Rashford), tarifa 8-B, 49-Ganacho (81 minuta 5-Maguire) / 7-Cro

Real Sociedad (4-4-2): 1-Remiro/18-Grosabel (58 min. 6-Erustrado), 24-Lenormand, 20-Pacheco, 15-Diogo Rico/3-Zubimendy, 8-Merino, 23-Bryce Mendes (81 min. 5-Suverdia), 42-Martin (58 min. 17-Navarro) / 19-Serote, 9- Carlos Fernandez (71 min. 16-Guevara)

Produkte të ngjashme mund të gjenden në Shenzhen LDK Industrial Co., Ltdinë prodhimin dhe ndërtimin profesional të ndërmarrjeve të stadiumit në kafaz, ne ndërtojmë stadiumin e futbollit me kafaz profesional që mbulon një zonë fleksibël, mund të personalizojë 3 persona, 5 persona, 7 persona, 11 persona dhe zona të tjera të madhësisë së vendit të ngjarjes, dhe instalimi i lehtë, mund të jetë instaluar në çdo ambient të brendshëm dhe të jashtëm.

Me parimin e prodhimit të “mbrojtjes së mjedisit, cilësisë së lartë, bukurisë, mirëmbajtjes zero”, cilësia e produkteve është e para në industri, dhe produktet vlerësohen edhe nga klientët.Në të njëjtën kohë, shumë klientë “tifozë” janë gjithmonë të shqetësuar për dinamikën e industrisë sonë, duke na shoqëruar që të rritemi dhe të përparojmë!