Lajme - ZHU Xueying fiton medaljen e artë në gjimnastikën me trampolinë për femra

ZHU Xueying fiton medaljen e artë në gjimnastikën me trampolinë për femra

ZHU

ZHU Xueying arriti lartësi të reja për të fituar medaljen e artë në gjimnastikën me trampolinë për femra në Republikën Popullore të Kinës.

Në finalet shumë konkurruese, 23-vjeçari bëri një seri kthesash, kërcimesh dhe salto befasuese dhe përfundoi në krye të tabelës me 56,635 pikë.

Rutina e shkëlqyer privoi gjithashtu të preferuarën e garës, kanadezen Rosannagh MacLennan, nga medalja e tretë e artë olimpike.32-vjeçari përfundoi pak jashtë medaljeve në të katërtin, 55,460.

Gjimnasti kanadez ishte në medaljen e bronztë dhe priti me dhimbje derisa ish-kampioni olimpik për të rinj Zhu, i cili ishte konkurrenti i fundit, të përfundonte rutinën e tij.

Shoku i tij i skuadrës LIU Lingling, 26 vjeç, fitoi medaljen e argjendtë me 56,350 pikë në palestrën Ariake më 30 korrik. Dy atletët kinezë eliminuan të parën dhe të dytën nga 16 fushat në finale.Kjo është hera e parë që një vend fiton medaljen e artë dhe të argjendtë në gjimnastikën e trampolinës për femra në Lojërat Olimpike.

Medalja e bronztë shkoi për të dashurin e Britanisë, Bryony Page, 30 vjeç, i cili fitoi medaljen e argjendtë në Rio 2016 me 55,735.

Sigurisht, performanca perfekte e atletëve kërkon jo vetëm aftësi të mira, por edhe një trampolinë me cilësi të lartë si mbështetje.LDK-ja jonë mund t'u ofrojë klientëve tanë shumë lloje të ndryshme të trampolinave të cilësisë së lartë.Ka stile trajnimi dhe stile konkurrimi që ju duhet të zgjidhni, si dhe stile të brendshme dhe të jashtme që mund të zgjidhni.Sot unë rekomandoj një trampolinë popullore të certifikuar nga FIG —LDK51071.