Вести - Селтикси неустрашиви, Лејкерси поносни на Божићну игру

Селтикси неустрашиви, Лејкерси поносни на Божићну игру

1-1

У рано јутро 26. децембра, по пекиншком времену, почиње НБА Божићни рат.Свака утакмица је усредсређени обрачун, пун најважнијих догађаја!Оно што највише упада у очи је жуто-зелена битка која почиње у 6 сати ујутру.Ко може да се последњи смеје у борби између најбољих клубова НБА лиге?

Селтикси против Лејкерса су увек били најактуелнија и најзанимљивија утакмица у НБА.Обе стране су освојиле 17 НБА шампионата и изједначене су за прво место.Било да је у питању регуларна сезона или финале, биће великих варница сваки пут када се два тима сретну.Прошле сезоне на домаћем терену Селтикса, Џејмса Лајупа у последњем минуту регуларног времена блокирали су Татумови насилници, што је такође изазвало пометњу.

1-2

Селтикси настављају са јаким наступом ове сезоне.Напредују целим путем са рекордом од 22 победе и 6 пораза и воде у лиги.У последњој утакмици су на гостовању савладали Клиперсе, који су недавно у доброј форми.Порзингис и Холидеј, уведени кроз трејд ове сезоне, савршено су се интегрисали у тим.Порзингис висок 2,21 метар решио је недостатак висине Селтикса изнутра и лошу заштиту оквира, а свестрани бек Холидаи је још већи. Док допуњује спољашњу ватрену моћ, он такође обезбеђује снагу одбране.Како Тејтум и Браун даље сазревају, Селтикси, који су јаки и јаки, несумњиво су фаворити за освајање шампионата ове сезоне.Селтикси се овог пута суочавају са својим старим непријатељем Лејкерсима, а то се поклапа са божићном утакмицом.Дефинитивно ће дати све од себе да противници имају горак одмор.

1-3

У поређењу са брзим напретком Селтикса, недавно стање Лос Анђелес Лејкерса је изузетно лоше.Након освајања шампионата средином сезоне, њихова форма је пала и пали су на девето место у Западној конференцији.Ослонили су се на Џејмсов учинак од 40+ у последњој утакмици да би победили Тандере и зауставили свој низ од 4 пораза.Током низа пораза, учинак Џејмса и Меија је и даље био јак, али лоше стање осталих играча отежавало је Лејкерсима да се такмиче са другим тимовима.Расел, који има трећу највишу плату у тиму, још увек не може да се ослободи титуле „воденог момка“.Његов нестабилан учинак такође је довео до тога да буде умешан у трговачке гласине.На срећу, главни тренер Хем је у последњој утакмици на време прилагодио поставу, избацивши Расела из стартне поставе и повећавши време игре Хачимуре.Хачимура је такође својим изванредним учинком одужио поверење главног тренера.Међутим, када ће се у следећој утакмици суочити са бр. 1 у лиги Селтиксима, Лејкерси можда неће бити оптимисти у погледу победа у узастопним утакмицама.

26. децембра по пекиншком времену, у НБА Божићној утакмици, Селтикси су победили Лејкерсе са 126-115.

Лејкерси (16-15): Нонгмеи је имао 40 поена, 13 скокова и 4 асистенције, Принс 17 поена, 4 скока и 3 асистенције, Џејмс 16 поена, 9 скокова и 8 асистенција, Руи Хачимура 12 поена и 3 скока, Ривс имао 11 поена, 6 скокова и 3 асистенције., Расел 8 поена и 6 асистенција, Вандербилт 6 поена и 6 скокова

Селтикси (23-6): Порзингис 28 поена и 11 скокова, Тејтум 25 поена, 8 скокова и 7 асистенција, Браун 19 поена и 5 скокова, Вајт 18 поена и 11 асистенција, Холидеј 18 поена, 7 скокова и 7 асистенција, Причард 10 бодова

У првој четвртини утакмице Селтикси су почели са 12-0 из снова, а Лејкерси су на крају четвртине извели контранапад да би јурили поен разлике до једноцифрене.У другој четвртини густе обрве довеле су екипу до врхунца и наставиле да смањују бодовну разлику.Принс је направио узастопне тројке како би помогао Лејкерсима да јуре поен разлике на само 1 поен.У трећој четвртини, сви у Селтиксима су се удружили да поново повећају бодовну разлику.У последњој четвртини Селтикси су повећали бодовну разлику на двоцифрену.Лејкерси су жестоко јурили, али нису успели да смање бодовну разлику.На крају су Селтикси савладали Лејкерсе са 126-115.